хидроцеле

◼ Скрит тестис ◼ Подвижен тестис ◼ Вода в тестиса ◼ Травма на тестиса
Отговори
elitooo
Регистриран: 02 окт 2015, 16:01

хидроцеле

Мнение от elitooo » 02 окт 2015, 16:09

Здравейте д-р Бранков, на моят син, който е на 4 г. му откриха хидроцеле, което ту се подува ту спада-не е голямо, при което д-р Кюркчийски във Враца каза, че трябва да се оперира, но ни даде седмица да го наблюдавама по кое време на деня се надува, дали в легнало състояние, прав и т.н. Какво е Вашето мнение? Познавате ли д-р Кюркчийски?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: хидроцеле

Мнение от професор Бранков » 06 окт 2015, 13:43

Това наистина е хидроцеле, от вида който наричаме комунициращо хидроцеле. Тоест торбичката около тестиса се изпълва с течност през малък канал към корема - сутрин след сън се изпразва, вече след игра се пълни.
Операцията е като при херния. Може да дойдете и при мен в Токуда, ако желаете.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

elitooo

Мнение от elitooo » 07 окт 2015, 09:07

професор Бранков написа:Това наистина е хидроцеле, от вида който наричаме комунициращо хидроцеле. Тоест торбичката около тестиса се изпълва с течност през малък канал към корема - сутрин след сън се изпразва, вече след игра се пълни.
Операцията е като при херния. Може да дойдете и при мен в Токуда, ако желаете.

Може ли да си вземем направление и напрово да дойдем и да останем за операция и кога ще е удобно? Каква е цената на такъв вид операция с направление? Сложна ли е операцията, защото съм страшно притиснена?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 11 окт 2015, 20:34

Мисля че говорихме по телефона. Операцията не е сложна и децата бързо се възстановяват. Тази седмица вече съм на линия, може да дойдете всеки ден в Детския център на Токуда след 10.30 часа.

elitooo

Мнение от elitooo » 12 окт 2015, 09:01

професор Бранков написа:Мисля че говорихме по телефона. Операцията не е сложна и децата бързо се възстановяват. Тази седмица вече съм на линия, може да дойдете всеки ден в Детския център на Токуда след 10.30 часа.

Здравейте! Благодаря, че ме успокоихте! Ще дойдем както се уговорихме по телефона направо за операцията на 20.10.2015.

mariela_kova4eva
Регистриран: 14 дек 2015, 16:18

Мнение от mariela_kova4eva » 14 дек 2015, 16:26

добър ден имам момченце на почти 3 месеца има нещо като топченце в десния скротум.когато са отпуснати почти не се забелязва,но когато се свият си личи че има разлика дали е хидроцеле много се притеснявам да нее нещо опасно.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 19 дек 2015, 04:53

На тази възраст е изкщлючено да бъде нещо опасно. Обаче както описвате нещата, не става ясно какво има там. Хидроцелето е нещо като голямо балонче, което обхваща тестиса. Както и да е, не се безпокойте, след празниците елате да прегледам детето.

Luccy__
Регистриран: 29 авг 2016, 22:41

Мнение от Luccy__ » 29 авг 2016, 22:54

Здравейте, синът ми на 2 год. 4мес. е с уголемен тестис, който стои подут предимно вечер, а сутрин е съвсем нормален. Възможно ли е това да е хидроцеле и какъв е редът за консултация при вас, работите ли с направления и записват ли се предварително часове. Не сме от София :(

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 30 авг 2016, 22:11

Здравейте,
точно такива са признаците на хидроцелето - през нощта се изпразва през малко каналче към корема, а през деня се напълва отново. Това е нещо като миниатюрна херния. Трябва да се оперира.
Приемам с направление всеки вторник и сряда. Трябва да запишете час чрез централата на Токуда 02 403 4000.
Но почти целия септември съм в отпуска.
Запишете се след 20-ти.
проф.Бранков

Отговори