Малки тестиси при дете на 3г.

◼ Скрит тестис ◼ Подвижен тестис ◼ Вода в тестиса ◼ Травма на тестиса
Отговори
Николай Бонев
Регистриран: 05 яну 2014, 12:17

Малки тестиси при дете на 3г.

Мнение от Николай Бонев » 05 яну 2014, 12:35

Здравейте професор Бранков, четох доста от мненията ви във форума и затова реших да попитам тук.
Проблема е следния-синът ми се роди със асансьорни тестиси, левия изобщо не слезна. На 3 годинки го оперираха и за сега е добре всичко е наред, но докторът каза, че тестисите са му малки и 2-та (очаквано левия е по малък), но казаха че е нормално - не е бил на мястото си. От болницата (Св.Георги-Пловдив) казаха след 6 месеца да отидем на преглед и ако няма промяна ще трябва да се направи ХОРМОНАЛНО лечение. От както излезна от болница следя тестисите и няма промяна в размера - малки са. Искам вашето мнение за това Хормонално лечение, да наистина не съм лекар, но чета доста негативни мнения за това лечение.
Ще съм ви благодарен за мнение.
Поздрави.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Малки тестиси при дете на 3г.

Мнение от професор Бранков » 06 яну 2014, 21:26

Големината на тестисите е нещо относително. Няма точни стойности, защото зависи от ръст, тегло, възраст, предходни проблеми (напр.задържани тестиси довели до операция). В случая е важна тяхната функция, а това ще стане ясно в края на пуберитета. Не се вглеждайте излишно в тях, нека детето си расте безгрижно.
Относно хормоните аз лично бих се въздържал. По-добре се консултирайте с детски ендокринолог.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Николай Бонев
Регистриран: 05 яну 2014, 12:17

Мнение от Николай Бонев » 07 яну 2014, 09:24

Детето е на 4г. ,тежи 17кг., високо е 105см. Имам племеник на 5 месеца,като направя съпоставка размера на тестисите им е еднакъв.Това нормално ли е?
Поздрави.

siseto_87
Регистриран: 12 яну 2014, 23:53

Мнение от siseto_87 » 13 яну 2014, 00:09

Моят син е на 5г и 10 месеца и преди около месец му проведохме хормонално лечение с прегнил 4инж по 15000 през 5 дни.Водихме го на контролен преглед и всичко беше наред,но сега забелязах че са му се появили мъхчета по тестисите и над горната устна.Може ли да е предизвикан преждевременен пубертет.Знам че сте против хормоните толкова ли са опасни.Уролога който ми ги изписа ме увери че на детето нищо няма да му стане от тази минимална доза.А и понякога тестисите пак му стоят леко по нагоре но иначе си ги напипвам.

Отговори