Къде да оперираме скрит тестис - Стара Загора или Пловдив

◼ Скрит тестис ◼ Подвижен тестис ◼ Вода в тестиса ◼ Травма на тестиса
Отговори
oracha
Регистриран: 27 юли 2013, 18:26

Къде да оперираме скрит тестис - Стара Загора или Пловдив

Мнение от oracha » 27 юли 2013, 18:32

Здравейте проф. Бранков.
Синът ми е на година и 1 месец. След ехография се установи, че левият тестис е високо в корема. Налага се операция за позиционирането му.
Въпросът ми е къде според вас да направим операцията. Пред нас има две възможности:
УМБАЛ - Стара Загора - д-р Живко Желязков или Клиника по детска хирургия - Пловдив - д-р Петър Ташев.
Осевн това се интересувам, може ли след изписването да пътуваме, тъй като Пловдив ни е на 150 км от града в който живеем.
Благодаря Ви предварително!
Надявам се скоро да получа отговор от Вас!
С уважение: Иванова

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Къде да оперираме скрит тестис - Стара Загора или Пловди

Мнение от професор Бранков » 05 авг 2013, 12:20

Извинете за късния отговор. Разберете, че не мога да препоръчвам между двама колеги. Ако ви безпокои пътуването изберете Стара Загора. Има и друго - въпреки че това вече е световна практика, аз бих оперирал детето на 1,5 годишна възраст. Освен това ако наистина е високо в корема трябва добра ехография или даже ЯМР. Говоря по принцип. Трябва да решите вие.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

oracha

Мнение от oracha » 05 авг 2013, 22:28

В такъв случай как и кога бихме могли да го доведем на преглед при Вас? Какво НМДД ни е необходимо?
А проблем ли ще е пътуването след подобна операция от София - 300 км?

oracha

Мнение от oracha » 24 сеп 2013, 14:32

Здравейте отново проф. Бранков.
Моля да ме насочите за вида на направлението - с код 25 ли да е или детска хирургия. Искам да доведем детето на консултация при вас.
Според вас коя операция е по-добре да се направи първа - за свалянето на тестиса или хернията?

Отговори