Един тестис на дете - 4 г. 10 м.

◼ Скрит тестис ◼ Подвижен тестис ◼ Вода в тестиса ◼ Травма на тестиса
Отговори
Рая
Регистриран: 11 фев 2013, 23:46

Един тестис на дете - 4 г. 10 м.

Мнение от Рая » 12 фев 2013, 00:04

Здравейте проф. Бранков,
Нашата история е следната:
През 2009 г. при преглед за евентуална фимоза вие открихте, че синът ми, тогава да 1 г. 6 м. е с един тестис. Вторият не се напипваше в слабините и коремчето. Последваха консултация с д-р Момчилов от Детска урология, Пирогов, два ехографски прегледа при д-р Тасева през 2009 и 2011 г., консултация с уролог януари 2013 г. още два ехографски прегледа, единият от които доплер при д-р Кацаров. Отново не се визуализира втори тестис, а десният е по-голям от обичайното за неговата възраст - това е по-честото мнение на уролозите. Предстои ни ЯМР. Въпросът ми е, ако ЯМР не покаже наличие на тестис, какво следва да направя като изследване или друго? Имам мнение от уролог за хирургическа ревизия дори при отрицателен резултат от сцинтиграфия и ЯРМ. Сцинтиграфия не сме правили. Решихме да направим ядрено-магнитен резонанс.
Благодаря за съвета ви!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Един тестис на дете - 4 г. 10 м.

Мнение от професор Бранков » 28 фев 2013, 19:18

Всички тези неща са излишни. Колкото повече сменяте консултантите, толкова повече ще се объркате.

Ето какво - първо сте закъснели, второ - даже и нищо да не се открие на каквото и да е било изследване, пак трябва да се направи оперативна ревизия.

Съветвам ви да поискате по-бърза операция от вашия уролог.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори