Крипторхизъм при бебе на 10м.

◼ Скрит тестис ◼ Подвижен тестис ◼ Вода в тестиса ◼ Травма на тестиса
Отговори
werana
Регистриран: 26 сеп 2012, 14:29

Крипторхизъм при бебе на 10м.

Мнение от werana » 27 сеп 2012, 15:27

Здравейте професоре,
пише Ви една притеснена майка на 10 м. момченце със скрит ляв тестис. Ние сме от Бургас.
Има ли д-р според Вас от Бургас към който можем да се обърнем с нашия проблем или трябва да доведем малкия в София. Посетихме д-р Маджуров в нашия град, но за съжаление не сме доволни. След опипване д-ра ни каза да изчакаме до навършване на 2 год. и чак тогава щял да ни изпише хормонално лечение. При прегледа определи следното състояние цитирам: скротални половини симетрични, ляв тестис с намалена подвижност опипва се на изхода на ингвиналния канал. След прочетените Ваши статии и тук във форума имам опасения че не сме попаднали на правилното място. След две год може би ще е късно за лечение според това което чета и също така тези хормони не ги препоръчвате ..... Та ако сторед Вас има човек в Бургас който ще ни помогне моля да го кажете. /Не ми се ще да пътуваме 400 км с бебе/ но, aко ли не кога да дойдем при Вас. На каква възраст да е сина ми. Извинете ме за дългия пост .... объркана съм и ужасно притеснена. Благодаря предварително

werana
Регистриран: 26 сеп 2012, 14:29

Re: Крипторхизъм при бебе на 10м.

Мнение от werana » 12 яну 2013, 00:19

Зравейте професоре ,
Сина ми вече е на година и един месец, проблема си стои какво да прдприемем? Препоръчайте ни лекър в Бургас моля. Ако не идваме при Вас. Но кога?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Крипторхизъм при бебе на 10м.

Мнение от професор Бранков » 18 яну 2013, 00:04

Изглежда съм пропуснал първия ви постинг. Лечението на скрития тестис е оперативно. Хормони не се препоръчват. Съветвам ви да дойдете в София когато детето навърши 1,6 годинки.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори