асансьорен тестис

◼ Скрит тестис ◼ Подвижен тестис ◼ Вода в тестиса ◼ Травма на тестиса
mariana2b
Регистриран: 07 окт 2007, 11:41

Мнение от mariana2b » 01 яну 2008, 23:09

Доц. Бранков, макар и със закъснение искам да изкажа огромната си благодарност и да Ви честитя Новата 2008г. Нека тяви донесе много здраве и радости, и успехи във всички Ваши начинания! Благодаря Ви!

ЮЛИА ДИМИТРОВА
Регистриран: 31 окт 2010, 22:07

Re: асансьорен тестис

Мнение от ЮЛИА ДИМИТРОВА » 02 ное 2010, 01:23

Здравеите доц. Бранков
моят син е на 3 годинки с диагноза"детски аутизъм" притеснява ме това че тестисите му още неса слезли напипвам ги и двата по време на къпане иначе неги намирам постоянно са свити и изглеждат много малки много се притеснявам и незная как да постъпя в случая моля ви за съвет .

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 12 ное 2010, 22:00

Не става по интернет, доведете го на преглед
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

SilviqGeorgieva
Регистриран: 25 ное 2010, 20:23

Мнение от SilviqGeorgieva » 25 ное 2010, 20:26

Синът ми е на 1 м. Още в утробата ми се забеляза, че не му е слязъл левият тестис. Какво да правя и накаде да се насочвам? Млада майка съм и сам малко боса и притеснена по този въпрос а мненията са много. С инжекци, операци и т.н. :?: :?:

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 12 дек 2010, 12:55

Извинете, че не отговорих навреме. Много е рано за окончателна диагноза. Нека детето стане поне 1 година.

Елена Костова
Регистриран: 16 яну 2011, 18:37

Мнение от Елена Костова » 16 яну 2011, 19:01

Здравейте проф. Бранков
Детето ми е на 4,5год. На 10 мес. забелязахме ,че единият тестис се качва и слиза. Заведохме детето на хирург и той ни обясни, че това е асансьорен тестис. Каза ни че няма нищо притеснително ,защото и той бил така а вече имал две деца( доктора е около 40год.). В последствие тестиса застана точно по средата , не слиза в торбичката и не се качва нагоре.Повторихме прегледа и отговора беше същия. Понякога торбичките и на двата тестиса се пълнят с течност за секунди и после пак се прибират. До сега детето не се е оплаквало от болки, но днес ми каза че го наболявало ( не съм сигурна и дали не ме и послъгва). Не се вижда нищо по различно от предишното им положение. Моля да ме посъветвате какво да предприема. При това положение налага ли се операция. Детето ни е с доста упойки и много се притеснявам да не се стига до операция. Моля ви за съвет. Благодаря предварително за отговора.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 31 яну 2011, 16:28

Май нещата са по-сериозни. За да Ви отговоря доведете детето при мен. Потърсете ме на 0888 373 857

amosss
Регистриран: 15 яну 2014, 15:29

Re:

Мнение от amosss » 15 яну 2014, 15:40

Професор Бранков един приятел води детето си при един уролог за такъв проблем асансьорен тестис - детето е на 4-5 г. и когато му били някакви инжекции доктора му казал - цитирам: Сега пишлето му ще стане по голямо ,но това няма да ви притеснява предполагам " и се усмихнал закачливо . Според приятеля ми наистина пишлето на детето се уголемило трайно.
Възможно ли е такова нещо ? И ако е възможно дали ще действа при възрастни индивиди ? :wink:

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 26 яну 2014, 10:05

Хормоните наистина увеличават размера на члена, но после той отново спада. Обаче хормоните не решават въпроса с подвижния тестис. Ако тестисите се смъкват трудно с ръка о после веднага се връщат, на 4 - 5 годишна възраст трябва дса бъдат оперирани.

proku123
Регистриран: 20 фев 2016, 22:26

Мнение от proku123 » 20 фев 2016, 22:33

Здравейте, професро Бранков.
Синът ми е на 5.5 години. Тестисите му изглеждат напълно нормално, но когато примерно пикае и се напъва, сякаш всичко влиза вътре в тялото и остават празни кожени торби. Същото е и ако го погъделичкам, тогава както си стоят нормално навън, "подскачат" и се прибират вътре за няколко секунди, след което отново излизат навън.
Пише Ви баща му, който пробва да направи същите неща и понеже не се получава, се притеснявам доколко това, което става с тестисите на детето ми е нормално, доколко е притеснително и доколко има нужда от преглед или някаква интервенция.
Благодаря Ви!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 22 фев 2016, 13:48

Напълно е възможно детето Ви да е с нормални тестиси, просто реагират повече на дразнение. Все пак го доведете при мен да го видя - запишете час в детския център на Токуда на 02 403 4000

Отговори