Апендисит, или не ?!?!?

Отговори
Потребителски аватар
Гергана Михайлова
Регистриран: 31 мар 2011, 14:29

Апендисит, или не ?!?!?

Мнение от Гергана Михайлова » 31 мар 2011, 15:01

Здравейте!! Моля Ви да отговорите и на моите въпроси, които са свързани с моя 7-годишен син. Проблема ни е следният - преди 3 месеца за пръв път сина ми се оплака от болка в дясната половина на корема, болката явно беше силна, тъй като той ходеше свит, притеснени още същият ден го заведохме при хирург, който след направена кръвна картина и ехографски преглед установи, че не е апендисит, а е някакъв мусколен спазъм.Успокоени се прибрахме, болката бързо отшумя и така до онази нощ, когато детето се събуди в 4.30ч. сутринта от силни болки в корема, малко след това започна да повръща, така до 7 ч. повърна 3 пъти и заспа. Болката обаче не отшумя, ходеше превит,явно нещо в коремчето го опъваше и го заведох на педиатър,който пусна кръвни изследвания и се видя,че левкоцитите му са 19,5. Изпрати ни на хирург, той след обстойно опипване на коремчето ни каза,че не е апендисит и можем да се приберем в къщи. Да, обаче синът ми пристъпваше едва-едва и реших да потърся второ хирургично мнение. Та според следващия хирург детето на 80 % има визпален апендисит и ни препоръча ако искаме да останем същата нощ под лекарско наблюдение.Съгласих се и постъпихме вчера към обяд в болницата, там отново изследване, левкоцитите бяха паднали на 14,5... започнаха нови опипвания на коремчето на детето от 5-6 различни лекари с различни мнения.Ноща на сина ми мина много спокойно, спа добре, а тази сутрин отново ни пуснаха левкоцити-вече в норма-7,1. Решиха да ни изпишат без никакъв конкретен отговор и мнение, билките на детето ми сега са слаби, но все пак ги има. Моля Ви посъветвайте ме какво да правя и как да постъпя, ако няма проблеми откъде е тази болка в дясно и защо все още я има, макар и слаба? И ако е апендисит и се стигне до усложнения, просто незнам къде и към кой да се обърна вече и изобщо какво да направя?!?!? Много Ви благодаря предварително !

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Апендисит, или не ?!?!?

Мнение от професор Бранков » 02 апр 2011, 11:36

Ако е имало остро възпаление на апендикса то процесът щеше да напредне за 24 ча'са. При децата (а и при големите) се наблюдава хронично дразнене на апендикса, който се изпълва с чревни секрети и се дразни, а може да е усукан и срастнал. В такива случаи ние препоръчваме планова операция.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Потребителски аватар
Гергана Михайлова

Мнение от Гергана Михайлова » 02 апр 2011, 12:43

Благодаря Ви много! От четвъртък, когато писах по темата до днес болките, които синът ми има са много слаби и непостоянни, значи ли това, че проблемът засега е отшумял, или рискът от спукване и усложнения остава и според Вас най-добрият вариант си остава операцията? До момента не ни беше изписано никакво лечение.

Има ли срок в който можем да изчакаме за операцията, или е по-добре да се направи по-скоро? Кой е най-правилният за детето вариант, според Вас, Професор Бранков?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 04 апр 2011, 21:18

Минималният срок е 24 - максималният - 72 до 98 часа.
Операция по заплануване може да се направи винаги.

За информация на всички - ДИАГНОЗА НЕ СЕ ПОСТАВЯ ПО НЕТА

Потребителски аватар
Гергана Михайлова

Мнение от Гергана Михайлова » 05 апр 2011, 12:01

Благодаря!

Anni
Регистриран: 13 юли 2011, 21:45

Мнение от Anni » 13 юли 2011, 22:12

Здравейте!На 22 години съм,за първи път влизам в този форум и виждам, че доста хора имат същите оплаквания като мен...ниско долу-дясно.От 7 месеца имам тази болка, която отшумява от време на време-но за кратко. Ходих на гинеколог-няколко пъти и при различни лекари-казаха ми,че всичко е наред(ехография на десен яйчник-ок). Ходих и при хирург-ехография-бъбреците и всичко в коремната област било добре.След това докторът каза,че единствения начин да видим дали е хроничен апендисит е чрез...мисля че се казваше дистална иригография( където се напълват дебелите черва с контрастно вещество и правят рентгенови снимки...-и това нищо не показа.Пълната кръвна картина също добре-няколко пъти си правя-левкоцитите ми са 8..или 8,7,а СУЕ-8. И вече не знам при какъв доктор да отида и какво може да е това...не боли много..но все пак боли и е неприятно..особено когато тичам.Много ще ви бъда благодарна,ако ми дадете някакъв вариант на действие,защото аз се изчерпах (е, продължавам да си следя през няколко седмици левкоците...все пак ако наистина е апендисит,да не стане някой фал:)Още веднъж благодаря предварително!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 17 юли 2011, 21:15

Има много средства за изследване на тази област, но най-важна е клиничната преценка. Тоест - ако искате от мен отговор, трябва лично да Ви прегледам.
Потърсете ме след 1 август.

Отговори