Остра болка в корема, детето ми стана бяло като платно...

Отговори
adiland
Регистриран: 18 окт 2009, 15:56

Остра болка в корема, детето ми стана бяло като платно...

Мнение от adiland » 18 окт 2009, 16:16

Здравейте,

Вчера детето ми (на 3,7 години - момиченце) получи остра болка в корема от която ту се свиваше, ту подскачаше, стана бяла като платно, устните избледняха, студена пот я обля и ми се отпусна в ръцете...мислех, че най-лошото ще се случи...до като пътувахме към най-близката болница (Токуда) само я слушах дали диша... като че ли спеше. Когато пристигнахме болката беше преминала, детето се разсъни и тичаше щастливо по коридорите... не даде никой да я прегледа и си се прибрахме, яде само 4ри хапки пилешка супа.

Опипах и коремчето вечерта, беше мек, неболезнен при пипане, но ми се стори подут...

От една година имаме някакъв неустановен проблем с този корем, яде бавно и все се разтяга по време на хранене, все я наболява корема, има дни в които яде малко и веднага и се вдига храната - както става при киселини.

Преди 1 година имахме вирусно заболяване (грип) с температура 39,9 С, повърна еднократно и имаше разтройство и ужасна болка в корема... от тогава започна всичко

Бяхме на диета 2 месеца, посетихме детски гастроентеролог (нищо), кръвна картина с увеличени левкоцити, но не много, ...

След вчера положението е за преглед от хирург, доктора от Токуда предположи Инвагинация по моето описание!

Моля Ви за съвет!
Предварително благодаря
Радост Петрова

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Остра болка в корема, детето ми стана бяло като платно...

Мнение от професор Бранков » 20 окт 2009, 06:54

Моите уважения към Токуда, но там няма детски хирурзи и не разбират от детска хирургия.
Би могло да е инвагинация, която е рядка за тази възраст, но има и други симптоми, които трябва да се прояват. Правят се и някои изследвания. Не Ви говоря конкретно, защото ще започнете да си внушавате разни неща. Прегледът в "Пирогов" може да стане по всяко време, но за предпочитане е да се обърнете към водещите детски хирурзи. Мен може да ме потърсите сутрин на 952 21 37.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

adiland
Регистриран: 18 окт 2009, 15:56

Мнение от adiland » 20 окт 2009, 13:32

Много благодаря за бързия отговор!

В четвъртък 12 часа имаме назначен час при детски гастроентеролог (за да мога да Ви донеса някакви изследвания и да може да се изключат част от възможностите), след прегледа при него ще се свържа с вас незабавно (петък сутринта)!

Приятен ден
С уважение
Радост Петрова

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 23 окт 2009, 22:38

Днес вие ли бяхте при мен? Трябва да кажа, че детето беше в прекрасно здраве. Такива остри болки могат да се появят по всякакъв повод, най-често невинен. Свързва се със запек, неподходяща храна, стрес... и тъй нататък. Надявам се, че занапред ще се успокоите. Но ако имате проблеми - само в детска хирургия.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори