Дете с болки в корема

Отговори
mima19777
Регистриран: 22 юли 2009, 19:51

Дете с болки в корема

Мнение от mima19777 » 22 юли 2009, 20:14

Здравейте, от понеделник детето ми е с болки в корема. Водих го на лекар, пуснахме изследвания левкоцитите са 5-6, еритроцитите са 4-5. Лекарите имат съмнения за апандисит, защото от вчера го боли дясна страна на корема и има температура. Болката не е остра. Днес го водих пак на лекар и ми казаха че не е изключено да има вирусна инфекция. Утре пак го викат и ако болката която я има само като го натиснат не е от6умяла искат да го оперират. Забравих да кажа че не е повръщал. Как да постъпя. Благодаря ви предварително.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Дете с болки в корема

Мнение от професор Бранков » 26 юли 2009, 23:57

Напълно е възможно детето да има вирусна инфекция. За да се реши точно какво е състоянието е нужна консултация от детски хирург. Елате в "Пирогов", потърсете д-р Стоилов или мен.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

:))
Регистриран: 31 авг 2010, 22:29

Мнение от :)) » 31 авг 2010, 23:04

Здравейте! :) Аз съм момче на 15г. Преди няколко получих болки ниско долу в гърба.Разбира се помислих,че са бъбреци и започнах да пия вода.На другия ден болката премина и отпред.Родителите ми ме заведоха на лекар и ми казаха че може да е хроничен апендицит,но сляпото черво било пълно с газве.Също така видях,че десният ми тестис се е подул и като го пипам ме боли отново под корема в дясно.Първо си помислих,че сигурно има нещо общо с "апендицита" или каквото и да е,но после се почудих дали пък ми няма нещо на дясния тестис и от това да имам болки в долната дясна част на корема.
Възможно ли е това да е от хроничния апендицит?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 14 сеп 2010, 17:12

Теоретично би могло, още повече че тестисът се подува. Значи в него слиза вода от корема през малък канал, нещо като скрита херния. Трябва да Ви прегледаме.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори