Здравейте! Първо искам да ви поздравя за прекрасния и полезен форум!
А ето и проблема ми: Дъщеря ми /1г.6мес./ е с диагноза Краниосиностозис сутурае коронария билатералис. Беше извършена оперативна корекция на деформацията. След направеното фронто - орбитално изместване с 1см, формата на главичката е съвсем нормална и детето се развива нормално в психо - моторно отношение.
Въпросът ми е: Колко време след направената операция е рисковият период, в който трябва да пазим главичката от удари? Питам, защото дъщеря ми е много буйно дете, постоянно тича и скача, все още се водим с каишки, за да пазим главичката при падане, но вече е голяма и е много трудно да я удържаме. Колко време след операцията се фиксират черепните части стабилно, така че да няма разместване при падане например?
Благодаря ви!
Рискове след оперативна корекция на Краниостеноза
- професор Бранков
- Модератор
- Мнения: 1861
- Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
- Местоположение: София
- Контакти:
краниостеноза
Здравейте,
желая Ви късмет през 2006 година!
Мисля че контактувахме по личната си поща.
Аз се върнах от чужбина и ще Ви ориентирам към д-р Захаринов, който също вече е на работа.
Кога може да дойдете - най удобно е сутрин до 9 часа или
след 13 часа.
д-р Бранков
желая Ви късмет през 2006 година!
Мисля че контактувахме по личната си поща.
Аз се върнах от чужбина и ще Ви ориентирам към д-р Захаринов, който също вече е на работа.
Кога може да дойдете - най удобно е сутрин до 9 часа или
след 13 часа.
д-р Бранков
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !
