фимоза при бебе

◼ Слепване кожичката на пениса
Margaritkata
Регистриран: 18 юли 2012, 21:17

Re: фимоза при бебе

Мнение от Margaritkata » 26 юли 2012, 10:40

Ноември месец ще си идваме до България и тогава детето ще е на 5 месеца, възможно ли е да дойдем при вас на преглед и ако прецените да го забелите? Може ли да ми дадете някакъв телефон за връзка с вас и колко време преди това трябва да звънна да запазя час понеже не сме от София.

Noemvri mesec shte si idvame do Balgariq i togava deteto shte e na 5 meseca,vazmojno li e da doidem pri vas na pregled i ako precenite da go zabelite?Moje li da mi dadete nqkakav telefon za vrazka s vas i kolko vreme predi tova trqbva da zvanna da zapazq chas poneje ne sme ot Sofiq.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 30 юли 2012, 19:46

Потърсете ме на 0888 373 857 Трябва да преценя нещата
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Mihaela
Регистриран: 13 авг 2012, 19:45

Мнение от Mihaela » 14 авг 2012, 23:51

Здравейте проф. Бранков,

Синът ми е на 1,7 год. и доскоро следвайки препоръките Ви не сме забелвали пишката. Събирал е смегма, но се е самоотделяла през една дупчица под залепнала кожица. Неотдавна главичката започна да синее от едната страна, като преди 2 дена ново синеещо петно се появи и в основата й. На детето не му беше много приятно да го пипам, но не е показвал признаци на сериозна болка. Въпреки това го заведох за консултация в болницата в гр. Смолян. Пратиха ни на уролог. Докторът каза, че в основата на главичката и зад нея се е събрал доста секрет, който нямало как да излезе и е възможно да притиска нарушавайки леко кръвообращението и веднага реши да го забели, след което намаза с Гентамицин. Всичко стана за нула време, а и не се възпротивих, въпреки първоначалната си политика за незабелване, понеже така и не разбрах кое е по-рисковано, а и наистина се бе събрала много и твърда смегма. Детето почти не плака на място, но след около 2 часа се почна. Пишката се наду и загря, главичката е кърваво червена, яви се хематом по кожицата, започна да отделя лек секрет. Уви, на другия ден положението остана същото, започнах с компреси с Риванол, но за мазане, забелване, почистване и дума не става. Детето пищи ужасно и е много стресирано. Преодоля щипането и уринира и спи спокойно, но за мен си остава проблема с почистването и мазането. Трябва ли да продължа да упорствам въпреки ужасния стрес и доколко е рисково така да оставя нещата без да го пипам повече?

borislav4eto
Регистриран: 19 авг 2012, 16:38

Мнение от borislav4eto » 19 авг 2012, 17:05

Здравейте,
Синът ми е на 3 години и до момента не сме забелвали пениса, въпреки настояването на педиатъра за това, само сме почиствали внимателно ежедневно. Кожичката покрива изцяло главичката, до сега не сме имали никакви проблеми, но от днес детето се оплаква от болки и парене при уриниране. Може ли да се използва някакъв медикамент, който да омекоти кожичката на пениса и да направи забелването по-лесно и безболезнено?
Бих искала да заведа сина ми за консултация с детски хирург, но тъй като сме от Шумен моля за координати на Ваш колега в Шумен или Варна, който извършва манипулацията по забелване, използвайки упойка. Не бих искала да стресирам детето излишно.
Предварително Ви благодаря!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 25 авг 2012, 19:17

borislav4eto написа:Здравейте,
Синът ми е на 3 години и до момента не сме забелвали пениса, въпреки настояването на педиатъра за това, само сме почиствали внимателно ежедневно. Кожичката покрива изцяло главичката, до сега не сме имали никакви проблеми, но от днес детето се оплаква от болки и парене при уриниране. Може ли да се използва някакъв медикамент, който да омекоти кожичката на пениса и да направи забелването по-лесно и безболезнено?
Бих искала да заведа сина ми за консултация с детски хирург, но тъй като сме от Шумен моля за координати на Ваш колега в Шумен или Варна, който извършва манипулацията по забелване, използвайки упойка. Не бих искала да стресирам детето излишно.
Предварително Ви благодаря!

Във Варна потърсете д-р Румен Христов от детската хирургия на Света Анна

Mihaela
Регистриран: 13 авг 2012, 19:45

Мнение от Mihaela » 25 авг 2012, 23:16

Здравейте,

Писах преди време по повод внезапно наложило се забелване на 1,7 год. ми син. Детето е доста по-добре вече. Първоначално го оставихме на спокойствие и с компреси с риванол мястото се пооправи. Все пак за мен си остава въпросът как да процедирам нататък. Във форума прочетох повечето съвети, но все пак моля за вашият конкретен: дали напълно да забравя да му дърпам кожичката (с риск да си залепне отново) или да отварям и почиствам главичката 2-3 пъти седмично, както на едно място сте препоръчали?

Mimsi
Регистриран: 06 фев 2013, 14:56

Мнение от Mimsi » 06 фев 2013, 15:20

Здравейте проф. Бранков,
Моля да ме посъветвате дали да забеля синът ми. Той е на 3 год. и до сега не е забелван по препоръки на педиатърката ни. Тя ни посъветва да не го пипаме и каза , че с времето той сам щял да се заиграе и да се забели. Но по форумите все по често срещам коментари и препоръки за забелване и ме притеснява това, че след време може да получи възпаление или по-лошо Фимоза. Какво да правя??? И на тази възраст мога ли да започна забелването или да го заведа при специалист???

djidji135
Регистриран: 28 апр 2011, 20:19

Мнение от djidji135 » 21 ное 2013, 12:08

Здравейте др.Бранков,моля за един отговор на моя въпрос.бебето ми се роди с хипоспадия и в родилното ме посъветваха да не правя нищо даже да не забелвам,просто хигиена поне до годината и евентуално тогава операция.Към третия месец и половина получихме като гнойна пъпчица отстрани между главичката и кожичката.Заведох го на оролог и той препоръча реванол 10 дена.Но нямаше ефект и вчера го истиска,но и забели главичката.При първото ориниране го заболя и до та.Но на сутринта вместо да спихне повече се е подуло и изтича някакъв секрет като гнойчица,а ми каза да не пипам бубата.Слагам пак реванол,но моля ви кавете си вашето мнение.Предварително благодаря.

vladk01
Регистриран: 03 дек 2013, 17:00

Мнение от vladk01 » 03 дек 2013, 17:03

Привет,
Благодаря на професор Бранков за консултацията и ценните съвети!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 04 дек 2013, 18:07

djidji135 написа:Здравейте др.Бранков,моля за един отговор на моя въпрос.бебето ми се роди с хипоспадия и в родилното ме посъветваха да не правя нищо даже да не забелвам,просто хигиена поне до годината и евентуално тогава операция.Към третия месец и половина получихме като гнойна пъпчица отстрани между главичката и кожичката.Заведох го на оролог и той препоръча реванол 10 дена.Но нямаше ефект и вчера го истиска,но и забели главичката.При първото ориниране го заболя и до та.Но на сутринта вместо да спихне повече се е подуло и изтича някакъв секрет като гнойчица,а ми каза да не пипам бубата.Слагам пак реванол,но моля ви кавете си вашето мнение.Предварително благодаря.
Този секрет вероятно е смегма. Засега само правете компреси с риванол. Мястото ще се успокои.

dora26
Регистриран: 15 яну 2014, 12:12

Мнение от dora26 » 15 яну 2014, 12:41

Здравейте, професор Бранков. Със съпруга ми имаме следното притеснение. Синът ни е на 7месеца и три седмици. По съвет на педиатъра ни, а и тъй като споделяме същото мнение, не сме забелвали пенисът на сина ни. Рядко, при къпане леко съм издърпвала кожичката за да измия с вода, но като цяло не сме пипали в областта. При тази процедура , като се подръпнеше кожичката, се забелязваше известна част от главичката на пениса. Преди време - може би около два месеца, леко се беше зачервил края на кожичката към главичката, и при внимателен оглед, педиатърът ни каза, че се е забелил почти на половина, зачервяването вероятно се дължи на памперса и ако се зачерви пак леко да мазвам с крем против подсичане- бепантен. Напоследък доста му се зачервява кожичката на върха на пениса. Понякога съм слагала малко крем - само отвън, но не особено често. Днес, като го къпехме, се загледахме по-внимателно със съпруга ми и забелязахме, че отворът на кожичката на върха на пениса се е стеснила. При леко подръпване се оформя леко като хоботче, и след това се опъва, оформяйки отвор, който е забележимо по-малък, отколкото преди няколко месеца. Много сме притеснени на какво се дължи това и дали не е настъпило някакво усложнение? Дали е необходимо да го заведем на преглед? Благодарим предварително за Вашето мнение.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 16 яну 2014, 15:55

Едва ли е настъпило някакво усложнение. Може да е просто етап на разлепването. Другият вариант е да започва хронично изменение на кожичката, което да оформя фимозно срастване.
За да видя детето може да запишете час на 851 00 99 в частния ми кабинет (след 15 часа) или на 02 403 4000 да се регистрирате за преглед в Токуда между 12 и 14 часа.

dora26
Регистриран: 15 яну 2014, 12:12

Мнение от dora26 » 16 яну 2014, 16:05

Много благодаря за бързия отговор. Ще се обадя да запазя час.

galcho
Регистриран: 20 яну 2014, 16:46

Мнение от galcho » 20 яну 2014, 17:28

Здравейте д-р Бранков,

Имам следното притеснение: синът ми е на 1,3 год. и досега, след всичко изчетено дотук, не съм предприемала нищо по отношение на пениса. Преди около седмица, след преглед при уролог, докторката реши, че бебо е с фимоза (??) и би имал затруднения с пишкането. Реши да разшири отвора на препициума (дилатация на препициума), като след процедурата ми каза да го мажа за няколко дни с кортикостер. крем. Въпросът ми е дали това насилствено разширяване на отворчето би имало негативни последици за в бъдеще и какво следва да предприема от тук насетне аз. Възможно ли е последващо придобиване на фимоза и какво би било добре да се прави за да се избегне. Или просто трябва да го оставя на мира, както до сега ?

Благодаря !

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 26 яну 2014, 10:08

По принцип разширяването на отвора на пррепуциума не би трябвало да има отрицателно влияние. Цялостното насилствено забелване обаче ще предизвика разкъсване на лигавицата, деформация и хронично склерозиране на кожичката. Все пак нещата са индивидуални - всяко дете реагира различно.

Отговори