фимоза при децата - кога да се консултирам със специалист

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
рали

фимоза при децата - кога да се консултирам със специалист

Мнение от рали » 15 юли 2006, 17:34

Здравейте доц. Бранков
Нашият педиатър иска да забели бебето ми /то е на 3 месеца/, но от всичко прочетено разбрах, че не е правилно.
Въпроса ми е, до коя възраст, ако не се забели, трябва да се консултирам със специалист и сега трябва ли да го заведа при специалист.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 16 юли 2006, 18:18

Може да доведете Вашето бебе и сега - да преценя и да Ви разясня нещата. Не е късно поне до втората година.
Обяснете на вашето GP, че специалистите са казали нищо да не се пипа без тяхно знание!
Апропо, ние не разбираме от хрема и кашлица!
доц.Бранков
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Мариана
Регистриран: 31 юли 2006, 11:20

Здравейте Здравейте доц. Бранков!

Мнение от Мариана » 31 юли 2006, 11:26

Детето ми и на 7 години. Между втората и петата годинка сме го водили на консултации с хирург и главичката беше забелена.Забелязвам,че отново главичката не е отворена докрай,а ежедневно измивам детето. Проблем иначе няма. Но въпросът ми е нужна ли е отново някаква манипулация,напоследък пишат че проблемът ще се самооправи през пубертета. Дайте ми съвет.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 01 авг 2006, 13:24

Здравейте,
мога да Ви дам съвет ако лично прегледам детето.
На тази възраст нещата би трябвало да са добре.
Освен това не прекалявайте с грижата за мъжката му гордост - може да породи неочаквани психични реакции.
Все пак, ако кожата на на главичката е суха и стегната, опитайте да я намазвате леко с Дипрозон 0,05 % 2 пъти дневно за 2 седмици.
доц Бранков

Мариана

?

Мнение от Мариана » 01 авг 2006, 13:44

Благодаря.Но въпросът ми е принципен,детето няма проблеми,възпаления или др.п.,но част от главичката в основата си не е оголена напълно,въпреки извършените манипулации от хирург преди време.Така ли да оставя нещата или всичко ще си дойде на мястото през пубертета или пък да не би тогава да е късно вече?М.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 02 авг 2006, 10:59

По-добре е забелването да стане по естествен начин, а не насилствено. Момчетата могат и сами да се справят. Това е част от тяхното сексуално узряване.
По принцип това, че не е оголена напълно, не представлява проблем.

Мариана

Мнение от Мариана » 04 авг 2006, 11:56

Въпрос от една майка на нашия форум,имаме нужда от вашия компетентен отговор:"Синът ми е на три години и половина, не искам да окачествявам като проблем нашата ситуация, но срещам явна трудност. Така де, та той от около месец е открил, че има "нещо интересно в гащичките" . От тогава не си маха ръчичките от там без значение къде е. Опитах по всички правила на науката с обяснение , че не е красиво, че тати не прави така, че не ми харасва, но отговора-" че нали на мен ми харесва". Това пипане води до нормални физеологични ефекти, при което той много се въодушевява- "мамо гледай". Страхувам се да не му остане навик и да му се присмиват, това може би ще има по-добър ефект от мойте увещания, но ще е доста унизително-имам предвид да му се присмиват децата. Искам да предотвратя това, така че дайте съвет, "изпитани рецепти", с една дума помагайте.Т."

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 09 авг 2006, 11:00

Сигурен съм, че много майки имат какво да споделят.
Мъжете - също.
Аз лично смятам, че като си поиграе, ще му омръзне.
Ако прекалено обръщате внинание на това, може да му създадете доминанта, която ние наричаме патологична.
Мисля че ще се оправите естествено.

tania

Мнение от tania » 05 окт 2006, 17:18

Здравейте! Синът ми е на 1 god и 3 месеца. За първи път на месец и половина педиатъра забели пишлето. Тогава ми казаха аз да не пипам. Вчера на консултацията джипито ми казва, че ще имаме проблем със забелването, след като досега не съм решила този проблем. Освен това тестисите не могат да слезат долу, мисля, че са т. нар. АСАНСЬОРНИ. По този въпрос ми казаха, че високата температура, може да ги увреди, както и способността за поколения след време. Но други лекари казват, че на толкова малко дете, никoй няма да се наеме да прави операция-чакало се поне до 3 год. дали няма сами да паднат долу. И така нашия проблем е двоен-нито пишлето забелено, нито тестисите намясто. Незная какво да правя. Мисля да се посъветвам с уролог в Пловдив. Да го направя ли и ако да, посочете ми ваш колега, към когото да се обърна в Пловдив.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 05 окт 2006, 22:21

Операцията трябва непременно да се извърши до 2 - годишна възраст, най-добре около година и 8 - 9 месеца. По принцип двата тестиса се оперират отделно през известен период, но по преценка може и едновременно.
В Пловдив трябва да се обърнете към Детската хирургия на "Пещерско шосе" - потърсете д-р Йонков.
Ако искате да дойдете в София, обадете ми се.
доц.Бранков

Гост

Мнение от Гост » 06 окт 2006, 19:27

Благодаря Ви за съвета!

Чета

Re: фимоза при децата - кога да се консултирам със специалис

Мнение от Чета » 19 дек 2006, 13:47

Здравейте!

Бих искала и аз да задам въпрос.
Синът ми е на 3 години и половина. Кожичката на главичката се забелва до ръбчето, но понататък е залепнала и не може. Издърпвам колкото мога, за да почистя, но не смея повече. Въпросът ми е трябва ли да бъда по-настоятелна с издърпването или да оставя нещата да се развиват естествено? Трябва ли да се направи консултация със специалист (преглед на детето) по въпроса. Нямаме проблеми с възпаления или промяна на структурата на кожата, но при измиване, главичката е чувствителна.

Благодаря предварително за отговора!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 21 дек 2006, 09:49

При вас препуциумът почти се е забелил. Не го насилвайте излишно. Има опасност да насочите прекалено много вниманието му в тази област. Нещата постепенно ще се оправят, а в даден момент той сам ще си помогне - това е напълно естествено и е в реда на нещата.

Отговори