И аз се сблъсках с проблема повръщане

◼ Рефлукс ◼ Повръщане при хирургични заболявания
Отговори
r_staneva
Регистриран: 11 мар 2011, 11:30

И аз се сблъсках с проблема повръщане

Мнение от r_staneva » 11 мар 2011, 12:04

Здравейте,
Имам момченце на 2 месеца. В края на първия месец започна да повръща след хранене. Не се претесних особено, докато един ден не повърна през носа си. Направих консултация с педиатър, който ни изпрати на детски гастроентеролог, поради съмнения за пилорна стеноза. Гастроентеролога каза, че не можело да става дума за пилорна стеноза, но дори не го прегледа на ехограф.
1. Бебето е предимно на кърма. Много рядко дохранвам с АМ, тъй като той е доста лаком и понякога не му достига. СТремя се да храня на 3 часа, но често се случва да храня на поискване, особено сега към края на втория месец
2. Обикновенно повръща когато е сукал и от двете гърди. Суче продължително, повече от половин час, но ако се опитам да го махна от гърдата нервничи.
3. От края на първия месец много често, особено вечер нервничи докато суче, пуска гърдата, после пак нервно я захапва, изпъва се, проплаква. Аз го отдавах на това, че гърдата е празна и слагах на другата, но това не винаги го успокоява. Обикновенно след такова нервничене повръща, предполагам, че нагълтва доста въздух от лошото засмукване на гърдата и постоянното пускане
4. След като се е нахранил започва едно силно напъване и сгъване докато се изака, съпроводено с уригване и леко връщане на храна. Ака след повечето хранения
5. Наддава добре, по повече от 1 кг на месец, дори 500 гр само за една седмица в средата на втория месец.
6. Има по 5-6 обилно напишкани и наакани памперси. В общи линии след всяко хранене следва и изхождане. Цвета на акото е златист, понякога с леко по- зеленикав отенък и малко слуз. ПОказахме го на гастроентеролога, тя каза, че няма нищо притеснително
7. Др, което ме притеснява е, че през втората част на нощта след нощното хранене спи много неспокойно- постоянно се върти, пъшка или по- скоро издава едни такива звуци като прочистване на гърлото, къркорят му червата, пръцка, гърчи се. Обикновенно след нощното хранене той заспива веднага и не успявам да го уригна или подържа
8. В случаите, когато е нервен и гладен и яде продължително, бързо и лакомо от двете гърди след това повръща по-обилно по няколко пъти.

Педиатърката ни каза да даваме Мотилиум и да храним по- начесто и по малко само от една гърда, което трудно ми се получава, гастроентеролога изписа Алмагел. Все още не съм давала нито едно от лекарствата, защото в момента приема фенобарбитал заради продължилата вече 2 месеца жълтеница.
Пускахме ПКК и CRP - всичко е в норма.

Какво ще ме посъветвате да предприема? Вече съм много объркана
Как и къде мога да запиша час за консултация с Вас?

Предвариелно Ви благодаря

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: И аз се сблъсках с проблема повръщане

Мнение от професор Бранков » 11 мар 2011, 17:40

Трудно се консултира по Нета.

На 2 месеца е крайно рядко да има пилорна стеноза, особено ако наддава добре.
Ако обаче наддава още по-добре (както го казвате) помислете дали не повръща от прехранване.
Нощно хранене... и безпокойкство след него... това също го имайте пред вид.

Ако искате точен отговор дали има пилорна стеноза, елате ние да направим ехография... стига да решим че има нужда от такава.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори