Не мога да се справя

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
gergan4e33

Не мога да се справя

Мнение от gergan4e33 » 01 фев 2006, 13:53

бебето ми е на 9 месеца. но не мога да се справя със забелването. разранява се при всеки опит и не знам с какво да го успокоявам.

Личната ни педиатърка каза, че на всяка цена трябва да се направи това до 1 годинка! Но не обяснява как да стане. Много се притеснявам да не се наложи хирургична намеса.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 03 фев 2006, 08:22

Здравейте,
не се безпокойте излишно.
Кожичката на члена (препуциума) не трябва да се забелва насилствено. Получават се травми и възпалителни изменения.
Ако детето пишка нормално и няма данни за инфекция (а тя може да се получи при прекаляване с памперсите), не правете нищо - просто поддържайте нормална хигиена там, както на цялото тяло.
Ако все пак се притеснявате, елате в някой хубав ден да прегледаме Вашето бебче.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Гост

Мнение от Гост » 09 фев 2006, 09:57

:cry: Здравейте Доцент Бранков, случайно попаднах в този форум и бих искала специална консултация с вас. Имам сериозен проблем-моят син е на 4 годинки и е с фимоза-до сега не е имало проблем, но тъй като членчето му е по-голямо поне според мен, отколкото на останалите дечица, напоследък се появиха проблеми.В момента има леко зачервяване и кожичката не може да се отлепи-мисля че е по-твърда и по уплътнена, страх ме е да не би да се наложи оперативна интервенция, защото не бих искала да тормозя детето си така.
Вие какво ще ме посъветвате??? Много съм притеснена.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 09 фев 2006, 10:34

Здравейте,
няма нищо страшно.
Потърсете ме на 952 21 37 след идващия понеделник, за да уговорим час за консултация.
Най-вероятно кожичката е отлепена, но Вие не смеете да я
издърпате докрай. Пък и това не е нужно да се прави често.
Освен това, много момчета в пуберитета могат и сами да си помогнат. Колкото и да го крият мъжете, това е неотменна част от сексуалното развитие.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори