Фимоза - лечение

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
Гост

Фимоза - лечение

Мнение от Гост » 06 юли 2006, 20:15

Здравейте... :D
На 18 години съм и знам, че имам фимоза. В нормално състояние, кожичката на главичката ми се забръща малко, но не и докрай. При ерекция пък почти не се помръдва. По принцип, при секс с презерватив, нямам особени проблеми, но предполагам, че без такъв (не, че имам намерение да пробвам... но примерно при орален секс) ще ми бъде невъзможно. Искам да се обрежа и скоро ще го направя, но въпросът ми към Вас е друг. Заради това, че не съм забелвал често члена си (пък и имам юздичка, която не ми позволява) главичката ми е прекалено чувствителна при докосване. Това също е една от причините да не съм водил правилната хигиена. По-надолу под кожичката се забелязват и бяло-жълти секрети... Има ли някакъв препарат или лечение, с който главичката ми да загрубее и да може да бъде докосвана? И по какъв начин мога да премахна бяло-жълтите секрети? Възможно ли е всичко това да стане преди обрязването?

Предварително Ви благодаря!

Потребителски аватар
д-р Стоилов
Модератор
Регистриран: 15 юли 2005, 14:48
Контакти:

Re: Фимоза - лечение

Мнение от д-р Стоилов » 08 юли 2006, 12:48

Anonymous написа:Здравейте... :D
На 18 години съм и знам, че имам фимоза. В нормално състояние, кожичката на главичката ми се забръща малко, но не и докрай. При ерекция пък почти не се помръдва. По принцип, при секс с презерватив, нямам особени проблеми, но предполагам, че без такъв (не, че имам намерение да пробвам... но примерно при орален секс) ще ми бъде невъзможно. Искам да се обрежа и скоро ще го направя, но въпросът ми към Вас е друг. Заради това, че не съм забелвал често члена си (пък и имам юздичка, която не ми позволява) главичката ми е прекалено чувствителна при докосване. Това също е една от причините да не съм водил правилната хигиена. По-надолу под кожичката се забелязват и бяло-жълти секрети... Има ли някакъв препарат или лечение, с който главичката ми да загрубее и да може да бъде докосвана? И по какъв начин мога да премахна бяло-жълтите секрети? Възможно ли е всичко това да стане преди обрязването?

Предварително Ви благодаря!

Здравейте!
Фактът ,че имате фимоза,което споменавате,че и сам знаете и това,че имате къса юздичка на члена говорят,че трябва да предприемете оперативно лечение на фимозата-обрязване,вътрешна пластика изобщо такова,което ще решите заедно с Вашият оператор.Това е единствената предпоставка да се намали "жълтият" секрет който се отделя под главичката на члена.Това е така наречената смегма-секрет от мастните жлези на члена и той се образува в по-голямо количество при фимоза.За да можете да спазвате по добра хигиена на члена трябва да предприемете това оперативно лечение.Разбира се това трябва да се прецени след преглед при уролог или хирург.След оперативното лечение няма да имате такава "чувственост " на гланса на пениса.
Поздрави:
д-р Стоилов :D

paviliong70
Регистриран: 06 юли 2006, 19:54

Мнение от paviliong70 » 08 юли 2006, 17:55

Благодаря Ви :D
Другата седмица ще направя нещо по въпроса... Лошото е, че съм от Габрово и до колкото знам, тук няма много добри специалисти. Още един път благодаря за информацията и успех във всичко :D

unknown_looser

Мнение от unknown_looser » 13 дек 2006, 18:30

аз съм на 24 години и ако съдя по казаното в форума имам фимоза-> тоест проблема за забелването се дължи или на стеснена кожа или имам чувството че кожата се държи за главичката по някакъв начин. дърт ли съм за операции? не съм посмял да правя секс. дали едно обрязване ще свърши работа?колко време ще отнеме самото обрязване?сигурно е болезнено...преди може би 15 години бях по лекари, няколко дена ме тормозиха ->адски болки, и накрая пак нищо, от тогава съм на мнение че спасение няма или ако има такова ще е доста трудно.колко струва едно евентуално обрязване (приблизително да си имам някаква представа).Бихте ли ме насочили към лекари в пловдив.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 21 дек 2006, 09:47

Потърсете в Пловдив д-р Йонков в хирургията на Пешерско шосе. Той е детски хирург и е запознат основно с тези проблеми. Потърсете го от мое име.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Fars

Мнение от Fars » 12 авг 2007, 17:08

Здравейте, на 17 години съм и този проблем ме притеснява много , чел съм много форуми и мнения и поне по себе си определям че имам фимоза.
Моля кажете има ли някакъв вариант без обрязване и опреция , в смисъл някакво мазило да ми кажете , използвах Дипрозон но нямаше ефект.Моля помогнете.
Последна промяна от Fars на 14 авг 2007, 20:45, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 12 авг 2007, 20:30

Дипрозон трябва да се нанася за поне 5 - 6 седмици. Но ако няма ефект, без оперативна намеса няма да се размине.
Може да се приложи минимално разцепване с два шева, което да стане и под местна упойка. При Вас това е възможно.
Ако сте от София елате в Детска хирургия на Пирогов и потърсете мен или д-р Стоилов.

Fars

Мнение от Fars » 14 авг 2007, 19:01

Ами доста далече съм от София за съжеление, а Вие споменахте че може с минимално разцепване , мисълта ми е същата болка ли ще е както в цялостно обрязване ? , защото най вече това ме притеснява. Бях чел други постове в които момче на моята възраст е имал същия и проблем и болката била неописуема , не можел да спи и изобщо да се движи към 10 дена.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 16 авг 2007, 18:57

При частичното цепване болката е минимална и бързо отзвучава. Болката при обрязването е по-продължителна, защото се прерязват много кожни нерви.
Много зависи също от техниката на хирурга и упойката - при големи хора се прави предимно локална анестезия, докато при деца ние прилагаме обща упойка в комбинация с локална.

Fars

Мнение от Fars » 17 авг 2007, 19:49

Не знам , просто защо ли имам чувство че ще ми кажат че имам нужда от цялостно разрязване. А тук в Сливен не мисля че има толкова добра техника и доктор. А като си помисля и за болката направо .. не ми е до никъде .. Съвет ?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 21 авг 2007, 19:57

Елате при нас, независимо на каква възраст сте.
Търсете в детската хирургия мен или д-р Стоилов.
Моят служебен телефон е 952 21 37.

jafar81
Регистриран: 07 ное 2008, 13:08

Мнение от jafar81 » 07 ное 2008, 13:16

Здравейте проф. Бранков,

Надявам се, че още следите темата въпреки, че отдавна не е писано по нея. Аз съм вече на години ... 27 ... и все повече се убеждавам, че трябва да се обрежа. Знам, че е късно но се надявам да има такава възможност. Имам много доводи в полза на това но бих искал да се консултирам с професионалист и да го обсъдим на живо. Много бих се радвал ако има възможност да дойда на консултация при вас или да ми препоръчате някой ваш колега.

Поздрави!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 07 ное 2008, 15:07

Приемам следобед в моя частен кабинет срещу МВР болница. Ако желаете обадете се на
851 00 99 да запишете час при секретарката.

Drako89
Регистриран: 13 окт 2008, 16:02

Мнение от Drako89 » 09 ное 2008, 01:56

Здравеите, аз също съм с фимоза, говорих вече със специалист(доц. Дечев), от пловдив съм и само чакам да се уговори операцията, само че се разбрахме по време на операцията да се дооточни дали пълно или частично обрязване, може ли да ми разясните каква е разликата в 2-те, какви са "+" и "-" и какво препоръчвате вие, благодаря предварително!!!

Lupos
Регистриран: 28 дек 2008, 22:36

Мнение от Lupos » 28 дек 2008, 22:40

Здравейте! Значи при мен нещата стоят по следния начин.
На 20 г. съм и септември месец ме оперираха поради късо гемче. Оказва се обаче че и самата кожа е стеснена отпред и при ерекция ме стяга и ми причинява лека болка. Решил съм след нова година отново да се обърна към специалист. Искам да попитам какво следва? Чувал съм за някакво сцепване на кожата. Какво точно представлява? Друг вариянт е обрязване. Има ли нещо, което може да ме притеснява? Знам, че за 1 седмица всичко минава.
Благодаря предварително.

Отговори