Отново слепено пишле

◼ Слепване кожичката на пениса
Отговори
galinagalia
Регистриран: 11 окт 2018, 22:23

Отново слепено пишле

Мнение от galinagalia » 11 окт 2018, 22:32

Здравейте доктор Бранков, на 2,9 годинки сме,но отново преди седмица забелязах слепване на " патето". Беше ни на 100% Забелен.
Притеснявам се да не се стигне до обрязване,защото семейно сме " против". Не знам дали да изчакам или да Ви посетя.
Имаме беличкото,около "патето" и като ,че ли леко лилавее.Дърпам,но...без резултат.!
Не знам дали има и подходящи медикаменти с който,да намажа,поне да излезе смегмата.
IMAG0259.jpg
Съжалявам за снимката,но съм притеснена
IMAG0259.jpg (2.9 MБ) Видяна 745 пъти
.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Отново слепено пишле

Мнение от професор Бранков » 12 окт 2018, 17:35

Не го насилвайте. Вечер при къпане подръпвайте кожата еластично доколкото позволява и толкоз. Цветът е номален. Бялото са секрети смегма, които допринасят за разлепването. Не прибързвайте, освен ако не настъпят деформации на кожичката и оформянето на голям фимозен пръстен. Тогава потърсете детски хирург.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Mims
Регистриран: 17 яну 2019, 01:15

Мнение от Mims » 17 яну 2019, 01:49

Здравейте! Моят син сега е на 3г,заведох го на 1 годинка при специалист за профилактичен преглед,и урологът тогава ми каза,че трябвада го забели сега до край,съгласих се,забели го....преживяното след това е ясно.Проблемът идва след това,пишлето залепна отново,тъй като детето се стресира адски много,изключително чувствителен е и не даваше да го пипам известно време,та и за това сега не го водя отново на преглед,искам да му спестя стреса,ако е възможно! Не е изцяло залепнало,главичката му е забелена точно до ръбчето,всяка вечер го забелвам до където позволява,но не виждам особено подобрение,като изключим топчето смегма което се появи и малко помогна от едната страна(сега го няма разбира се),и да стигна до въпроса...Трябва ли отново да го заведа,да се забели насила или......? Благодаря предварително

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 17 яну 2019, 19:04

Оставете спокойно нещата на естественото развитие. На тази възраст не е задължително да е забелен докрай. Продължете с умерените забелвания при къпане без да насилвате. Според мен няма проблем.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори