за забелването

◼ Слепване кожичката на пениса
Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: за забелването

Мнение от професор Бранков » 18 мар 2014, 15:51

Добре е, че сте успели да го забелите. За това е спомогнало също и натрупването на смегма. Правете компреси с Риванол и след 2 дни започнете пак да го забелвате вечер след къпане, примерно три - четири пъти седмично.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

bina_v
Регистриран: 28 мар 2014, 09:57

Мнение от bina_v » 28 мар 2014, 10:07

Здравейте, проф.Бранков!
Бебчо е на 11 месеца, пишлето все още не е забелено,само леко след баня сме придърпвали пишлето. Вече се вижда главичката, но сме далеч от забелването. Но след баня видяхме ,че от едната страна от това, което се вижда от главичката има лек лилав цвят, а също вдигна и температура. Почнах след смяна на памперс да можа главичката с риванол. Та въпроса ми при това положение при уролог ли трябва да се отиде ,ако има съмнения за инфекция или при хирург?
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 28 мар 2014, 21:59

Главичката на пениса винаги синкавее от прилив на кръв. Това не е инфекция. На възраст 11 мес. няма нужда да се бърза с разлепването. Не прилагайте разни мазила - нито риванол, нито гентамицин. В случай на някакъв проблем промивайте със смрадлика или правете компреси с течен риванол.

bendjy
Регистриран: 25 ное 2010, 16:49

Мнение от bendjy » 09 май 2014, 16:25

Здравейте, проф. Бранков!
Имам син на почти 5 г., който не е забелен успешно. Миналата година Ви посетихме лично и тогава съвсем лекичко започнахте със забелването, но за съжаление не успяхме да довършим започнатото и дори слепването се увеличи. В момента има и голямо количество събрана смегма :(
Въпросът ми е - има ли вариант събраната смегма да подпомогне забелването, или единсвеният вариант е това да се случи хирургично? Ако е необходима хирургична интервенция как точно се процедира - упойка, период на възстановяване и т.н.
Предварително Ви благодаря за времето, което ни отделяте!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 09 май 2014, 19:06

Навярно не съм успял поради реакцията на детето. Нещата не стават насилствено. Сега вече явно трябва сериозна манипулация -тя да се извърши под обща упойка след като се приеме в болница. Знаете, че работя в ТОКУДА. Потърсете ме на 0888 373 857 да уговорим час за преглед.

polito82
Регистриран: 10 май 2014, 22:29

Мнение от polito82 » 10 май 2014, 22:35

здравейте доктор Бранков.синът ми е на 5г.пишлето ми беше заголено до половината и в четвъртък доктор го заголи до края.малкия е спокоен,не плаче казва че не го боли измивам и намазвам с гентамицин.има едни зачервяване не съм сигорно но маи се е наранил и гланца на главичката.въпраса ми е с какво да го мажа това зачервяване за да мине по бързо?благодаря предварително!

polito82
Регистриран: 10 май 2014, 22:29

Мнение от polito82 » 11 май 2014, 11:13

здравейте д-р Бранков.имам син на 5г.доктора го забели без проблем не е плакал не го боли!имам следния въпрос има зачервявания на главичката по скоро гланца е обелен с какво мога да го мажа за да се оправи по бързо.за сега само измиваме и мажем с гентамицин крем!

bendjy
Регистриран: 25 ное 2010, 16:49

Мнение от bendjy » 12 май 2014, 15:05

Благодаря Ви за отговора, проф. Бранков.
Да, ще ви посетим задължително.

Kikiritka77777
Регистриран: 10 юни 2014, 20:03

Здравейте, докторе!

Мнение от Kikiritka77777 » 10 юни 2014, 20:24

Проблема ми в следния:
Синът ми е на 4 месеца и половина, когато детето ми стана на месец и половина, след баня леко забелвах пишлето му, така до днес! От два дни, забелязах,че главичката на пениса е зачервена от едната страна, точно до мястото на забелването. Отидохме на педиатър и той ни прати при хирург. Хирурга го видя и каза,че трябва да заголи пишлето,като леко дръпна кожата до долу с помощта на инструмент! Детето писна, разтрой се и тяка цял ден в моменти на уриниране! Той го намаза с антибиотична паста и каза два дни да не пипам пишката и да не я третирям с нищо. Каза,след два дни да отидем да види как е! И за напред да дърпаме нежно,но бързо кожичкатя нагоре. Притеснено ми е, че много избързахме с тази интервенция, редно ли е с нищо да не мажа? След като детето ми е толкова малко, а кожичката е дръпната, какво да правя, за да не срасне и да не се наложи, нова лекарска намеса. Моля ви за съвет???

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 12 юни 2014, 12:18

Станалото - станало. Сега трябва при къпане да забелвате кожичката докрай и после да я връщате обратно. Не прилагайте разни мехлеми. Идете на контролен преглед при лекаря.

veselin97
Регистриран: 29 юли 2014, 05:01

Мнение от veselin97 » 29 юли 2014, 05:09

Здравейте професор Бранков, на 17 години съм и мисля,че имам проблем със забелването. След като издърпам кожичката максимално пенисът се изкривява надолу, мисля че това не е нормално и не знам какво да направя. Доста съм стреснат, защото явно до сега не съм осъзнавал, че имам някакъв проблем и съм доста объркан. Почти сигурен съм, че пенисът ме не може да се забели напълно. Ще ви помоля за някакъв съвет.. може ли това нещо да се поправи, късно ли е вече и има ли някакви последствия :( :( :( :( :(

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 30 юли 2014, 14:54

Сигурен съм, че няма проблем. При всеки мъж като се забелва докрай, пенисът криви надолу. Важна е позицията му в еректирало положение. Ако тогава всичко е наред, просто забравете... :wink:

Skstoyanova
Регистриран: 14 авг 2014, 14:30

Мнение от Skstoyanova » 14 авг 2014, 15:12

Уважаеми професор Бранков,
изключително съм Ви благодарна за информацията, която ни предоставяте дистанционно! Мисля че след всичко изчетено вече знам как да постъпя, но все пак искам да знам мнението Ви. Бих Ви посетила, но живеем във Варна.
Синът ми е на 8 месеца и не беше забелван до преди няколко дни, когато забелязах цепнатини на кожата над главичката, но не на самия отвор и отидох при педиатър. Тя ми изписа Гентамицин и Клотримазол и каза, че е по-добре да го види уролог, тъй като отвора му е много тесен и е трябвало леко да го забелвам при къпане . Отидохме при уролога и той без да ме предупреди го забели като твърдеше, че го боляло при пишкане. Каза ми всяка вечер да свалям кожичката до долу при къпане. Детето изпита ужасна болка от това първата вечер и на следващия ден отидохме при нефролог, който ми каза вечер да му топвам пишлето в чаша със отвара от смрадлика и сода (на върха на лъжичката) и при къпане да му дърпам кожичката до където не го боли, за да не срастне. Също така каза, че по този начин ще се забели напълно. Забелването, което направи уролога беше преди два дена, от тогава детето плаче при уриниране. Да продължавам ли както ме посъветва нефролога?
Благодаря ви предварително!

Skstoyanova
Регистриран: 14 авг 2014, 14:30

Мнение от Skstoyanova » 14 авг 2014, 15:32

Извинявам се, но забравих да добавя нещо важно. Когато урологът го забели каза, че трябва да отидем пак след една седмица, за да го дозабели. Кожата накрая до главичката е нацепена както цепнатините заради които отидох при педиатъра първоначално. Бихте ли ми препоръчали ваш колега във Варна, към когото да се обърна за в бъдеще ако се появи проблем?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 16 авг 2014, 01:21

Всяко насилствено забелване, на живо и без нужда, особено на тази ранна възраст, е необмислено и вредно. Проблемът вече е възникнал, така че по-добре нека нещата утихнат. Не предприемайте нищо. Разни мазила няма да помогнат. Не знам конкретно какво е състоянието, но ако трябва да се направи някаква процедура като примерно частична пластика, тя трябва да стане под обща анестезия. Засега не е нужно да избързвате. Ако искате съвет, потърсете д-р Румен Христов от "Света Анна".

Отговори