Хидроцеле

◼ Скрит тестис ◼ Подвижен тестис ◼ Вода в тестиса ◼ Травма на тестиса
Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Хидроцеле

Мнение от професор Бранков » 24 юни 2010, 09:55

Приложението на Прегнила вече почти е отречено, особено при т.н. подвижен тестис. Мога да Ви отговоря по-точно ако прегледам детето.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

svetla.sv
Регистриран: 02 юли 2010, 21:59

Мнение от svetla.sv » 02 юли 2010, 22:14

Преди 3 години ,беше отстранен единич тестис на съпруга ми .Окончателната диагноза беше -инфаркт на тестиса.Тези дни ,той забеляза нещо различно в другия тестис.При преглед от уролог му беше казано ,че има вода в тестиса.Няма назначено лечение в момента,Ще се направи в понеделник изследване на сперма за да се види има ли някакви микроорганизми и после ще се уточнява лечението.Аз се интересувам към какъв специалист и къде да се обърна за второ мнение .Мъжът ми е на 49 години и сме от София
Дали можем да получим координати на уролози -хирурзи ,специализирали в лечението на такова заболяване ,за да не пропуснем нещо и да не загубим време за лечение ?
Благодаря Ви

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 15 юли 2010, 10:43

Уролози има във всички софийски болници. В Пирогов бих ви препоръчал доц.Кънчев или д-р Доросиев.

fillefille
Регистриран: 09 авг 2010, 20:54

Мнение от fillefille » 09 авг 2010, 21:05

Здравейте! Казвам се Тони и съм от Бургас. Имам момченце на 2 г. и вчера забелязах, че тестисите са му подути (по-скоро единия). По принцип детето е много енергично и буйно. Като цяло няма голяма промяна в поведението му, единствено при лек натиск на мястото казва, че боли. След консултация с уролог се установи, че задържа течност в единия тестис. Лекарят ни посъветва да изчакаме да видим дали няма от самосебе си да спадне, а ако не ще се наложи по оперативен път да се отстрани проблема. Доста сме притеснени, пък и детето е много малко. Моля за вашето мнение и съвет.
Предварително Ви благодаря!

reneta
Регистриран: 11 авг 2010, 20:40

Мнение от reneta » 11 авг 2010, 21:02

Синът ми е на 4 месеца. Роди се с хидроцеле. Тестисите му са малко по-малки от на вазрастен. Това много ли е или е нормално при хидроцеле. Забелязвам, че левият тестис е малко по-голям от другия. Когато му е студено те се свиват и са по-малки, но пак левия е мъничко по-голям. Искам да питам това нормално ли е за тази болест?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 22 авг 2010, 22:14

По-малко или по-голямо са относителни понятия. Доведете детето на преглед.

Violeta_Angelova
Регистриран: 22 окт 2011, 21:35

Мнение от Violeta_Angelova » 23 окт 2011, 20:44

Здравейте,
Пише ви майка на тригодишно детенце. Проблемът "хидроцеле" се появи вчера и доколкото разбрах, колкото по-рано се отстрани, толкова по-добре. Освен това малкия има някаква вирусна инфекция, която се проявява като конюнктивит, заради което в момента е на антибиотични капки. Въпросът ми е след колко време можем да направим операция и колко ще ми струва това.
Благодаря за вниманието.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 26 окт 2011, 20:50

Възможно е водата в тестиса да се е събрала във връзка с инфекцията. Изчакайте 1 месец да се успокоят нещата. Операцията е по здравна каса, освен ако нямате специално избор на екип.

siolina
Регистриран: 02 ное 2011, 09:12

Мнение от siolina » 02 ное 2011, 09:29

Здравейте Д-р Бранков, синът ми е на 2 години и 10 м в средата на лятото открихме такова подуване на десния тестис.Заведох детето на уролог в Бургас. Той ни каза, че това е нормално и че ако до 4 години не се затвори чак тогава ще му се прави операция. А тестисът се надува сякаш само от памперса и топло. Понякога и посинява. Та се чудя сега ли да се оперираме или да чакам до 4 годинки. Не го боли при пипане. Нужна ли е сега операция или не?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 03 ное 2011, 19:03

Когато водата в тестиса се увеличава и после намалява, и тъй нататък, значи има малко каналче към корема, нещо като миниатюрна херния, така че трябва да се оперира.

siolina

Мнение от siolina » 06 ное 2011, 22:08

Благодаря Ви за отговора. Значи няма да се оправи от самосебе си, както каза урологът. Ще потърся тогава д-р Мигаров за консултация. А колко дълго може да се отложи тази операция и вреди ли тази течност по някъкав начин на детето?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 11 ное 2011, 10:57

Не вреди, но все пак трябва да се махне.

siolina

Мнение от siolina » 15 ное 2011, 15:09

Д-р Бранков много Ви благодаря за отговорите.Отидохме при д-р Мигаров насрочихме дата за другата седмица. Надявам се всичко да мине добре. Забравих само да питам колко време е престоя в болницата, но това не е толкова важно. Още веднъж Ви благодаря.

siolina

Мнение от siolina » 19 яну 2012, 10:55

Здравейте, д-р Бранков!
Искам сърдечно да ви благодаря за препроръката за д-р Мигаров. Той ни направи операция този месец, защото малкия беше болен за предната дата.Имало е срастване с тестиса, но всичко вече е наред да се надявам да няма повече здравословни проблеми.До 4 години, както каза уролога вече щяло да е доста късно.
Още веднъж благодарности на вас и д-р Мигаров.

С.Христова

milena87
Регистриран: 25 яну 2012, 11:57

Мнение от milena87 » 25 яну 2012, 12:12

Здравейте,моят син е на 1,5 год.и вчера ни откриха хидроцеле,ние сме от Благоевград и по-спешност ни изпратиха в Пирогов,там лекарите ни препращаха от хирург на ехограф на уролог после пак на ехограф после пак на уролог и после пак на хирург,докато накрая ни казаха че не е спешно но се налага операция и ни съветват да бъде през март.Въпросът ми е не е ли малък още синът ми за оперативна намеса,болезнено ли е в и въстановяването колко дълго трае?Благодаря предварително.
Много съм притеснена и много ме е страх от евентуални проблеми с и след операцията :( :( :( :?

Отговори