Хидроцеле

◼ Скрит тестис ◼ Подвижен тестис ◼ Вода в тестиса ◼ Травма на тестиса
dimitar
Регистриран: 17 сеп 2009, 20:28

Re: Хидроцеле

Мнение от dimitar » 17 сеп 2009, 20:41

Хидроцеле в тази болница май не са чували за ефективност две неуспешни операции на едно и също място за две години ми правиха и се чудя къде има по големи специалисти защото трябва трета :cry:

dimitar

Мнение от dimitar » 22 сеп 2009, 22:08

Всичко е много розово и напудрено във форума но има една цел да ви убеди колко "големи"специалисти работят тук.
Операцията се извършва от коремни хирурзи/общи/.
Моето мнение след две неуспешни оперативни намеси на дете и предстояща трета е ,подобна операция се прави от детски уролог-хирург,операцията е сложна и се правят неща по тестиса а не в коремната област

имам информация за корупционна практика с цел източване на здравната каса телефона ми е 0886741950

nikola
Регистриран: 24 сеп 2009, 22:06

Мнение от nikola » 24 сеп 2009, 22:18

винаги има надежда
при травма може пак да се събере течност

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 30 сеп 2009, 17:58

dimitar написа:Всичко е много розово и напудрено във форума но има една цел да ви убеди колко "големи"специалисти работят тук.
Операцията се извършва от коремни хирурзи/общи/.
Моето мнение след две неуспешни оперативни намеси на дете и предстояща трета е ,подобна операция се прави от детски уролог-хирург,операцията е сложна и се правят неща по тестиса а не в коремната област

имам информация за корупционна практика с цел източване на здравната каса телефона ми е 0886741950
Ако сте лично засегнат, разбирам Ви, но това може да се случи навсякъде и със всеки. Аз също имам неудачи, така както другите колеги. Никой не е идеален. Ще Ви потърся за информация относно корупционните практики, обещали сте пред форума, че ще я дадете на всеки, който Ви потърси.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 30 сеп 2009, 18:05

dimitar написа:Всичко е много розово и напудрено във форума но има една цел да ви убеди колко "големи"специалисти работят тук.
[/b]
Освен това телефонът не е актуален. Всяко прикриване означава само едно - злонамерена провокация. Разкрийте истинската ситуация.

dimitar

Мнение от dimitar » 30 сеп 2009, 22:21

изразявам гражданската си позиция
след 2 операции в клиниката а не към вас професор Бранков

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 01 окт 2009, 22:47

Напълно Ви разбирам. Аз също имах злощастно преживяване с рецидив на операция от хидроцеле. Каквото и да обясня, това си е грешка в техниката.

Какво значи в България корупционна практика за източване на Касата - направиха болниците Търговски дружества, където се тегли на кантар приходи - разходи и получаваш колкото си изработил, а не твърда заплата. Или поне получаваш пода, а ако изработиш над него - и нещо отгоре. Принудиха ни да хитруваме, което става за сметка на пациента. В София както и да е, но просто нямате представа какво е в провинцията - тих ужас. В медицината се влагат много дотации, за да бъде тя ефективна. Разбира се, целта беше да се ограничат злоупотребите с централното финансиране, но те се правеха от началниците.

Няма да разнищя докрай проблема - освен финансовия има и етичен проблем. Все по-малко са съвестните лекари (може и да греша, дано е така).

Аз лично бих искал да науча какво точно знаете за подобна корупционна практика, за да мога да реагирам. И други пациенти са ми се оплаквали, но безадресно, не са желали да назоват проблема и името. Докато сме анонимни, нищо няма да се промени. Затова Ви казах, даже и да се отнася до мен, кажете го.

Tigar
Регистриран: 14 сеп 2009, 23:44

Мнение от Tigar » 29 окт 2009, 00:42

Vazmogno li e da se pribere ot samosebe si 6tot mislq da 4akam ne me boli ni6to mi nqma tova mi go kaza drug doktor i mi kaza 4e moga da pr kakvoto si po iskam ne mi pre4e za ni6to no vse pak ako iskam moge da me operira . Iskam o6te edno mnenie . A otnostno vuprosa vi ot su6tata strana na varikoceleto e .

Tigar

Мнение от Tigar » 29 окт 2009, 20:03

Всъщност ме наболява но само като бягам.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 05 ное 2009, 14:55

Смятам че операцията е необходима, защото постепенно настъпват усложнения.

Tigar

Мнение от Tigar » 09 ное 2009, 15:45

Aми той каза, че не пречи за нищо и болката взе да отминава не се подува и той каза че няма проблем и аз не мисля да се подлагам пак на операция. Kакви усложнения?

alekokolev
Регистриран: 27 ное 2009, 20:51

Мнение от alekokolev » 27 ное 2009, 21:02

Изразявам благодарност към екипа от Д-р Стефан Стоилов и Д-р Георги Балканджиев за извършена успешна операция на редицивиращо хидроцеле и горещо ги препоръчвам на пациентите при хидроцеле/рецидивиращо/
Алеко Колев

apostolova
Регистриран: 06 мар 2010, 13:49

Мнение от apostolova » 06 мар 2010, 14:09

Здравейте , професор Бранков!
Синът ми е на един месец и три дена.На първата консултация вчера ни казаха,че има хидроцеле.
Когато ни изписаха нямаше никакво подуване на тестисите и двата бяха еднакви на големина.Сега левият е по-голям.
Изпратиха ни на консултация с хирург,за операция т.к. описаха тестиса като напрегнат.
Виждам в по-горните Ви постове,че проблемът е възможно да отшуми до година,година и половина.
Искам да Ви попитам срещали ли сте такъв проблем в толкова невръстна възраст и какво да очаквам?
Бързам тук да Ви попитам,за да получа някакъв отговор относно проблема,защото консултацията ни е чак в понеделник.Вярвам,че ще проявите разбиране към майчината ми припряност!
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 06 мар 2010, 17:03

Разбира се, че може спокойно да изчакате до 1 годинка, освен ако течността не започне да нараства бързо. Не е нужна операция на тази малка възраст, не се поддавайте на комерсиални внушения.

jadosan
Регистриран: 21 юни 2010, 17:56

Мнение от jadosan » 21 юни 2010, 22:38

Здравейте професор Банков ,
преди седмица оперираха сина ми който е на три години от хидроцеле и за сега всичко е наред и се надявам и за в бъдеще да е така. Операцията е от дясната му страна. Това което ме безпокои и съответно е въпрос към Вас е че лекаря препоръча да му бием Прегнил по 2500 I.U. седмично в продължение на седем седмици понеже левия му тестис бил твърде подвижен и мускулест. Прегнила щял да успокой това движение и да му помогне да не се движи токова много на горе и на долу. Според Вас това правилно ли е и какво е Вашето мнение. Притеснява ме самия Прегнил понеже се занимавам с фитнес и знам и съм чел за какво се употребява по принцип при мъжете и за какво при жените. Все пак той е дете и това е което ме притеснява макар че го дават и за лечение на малки деца но в по малки дози. Също така въпросната инжекция е доста болезнена при поставяне понеже не е на мастна основа до колкото съм за познат. Има ли начин да се замести с някакво друго лекарство според Вас и правилно ли е поставено това лечение?
Благодаря предварително за Вашия отговор и компетентно мнение което аз лично много ценя.

Отговори