Хидроцеле

◼ Скрит тестис ◼ Подвижен тестис ◼ Вода в тестиса ◼ Травма на тестиса
Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 29 ное 2006, 08:43

Може да дойдете другата седмица в понеделник или вторник, като носите направление за приемане в болница. При прегледа ще преценя дали има нужда от операция.
Потърсете ме на 0888 373 857.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

galiss
Регистриран: 02 фев 2007, 10:37

Мнение от galiss » 02 фев 2007, 15:18

Здравейте! Поздрави за хубавия форум!
Синът ми е на 3 години и наскоро открихме хидроцеле не единия тестис. Миналата година го оперираха от същото заболяване, но на другия тестис. Първото хидроцеле беше по рождение, а това се появи преди 2 месеца. Кистата е над тестиса, ту се уголемява (при плач и когато е болен) ту спада (след сън). Протеснява ме и синкавия цвят на отока. Хирургът ни каза, че е хидроцеле и след 3 месеца пак да отидем на преглед. Междувременно чух за начин чрез хомеопатия това да се излекува. Много съм притеснена да не стане така, че и след втората операция отново да се получи ново хидроцеле.
Какъв е вашият съвет?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 05 фев 2007, 20:02

И аз чух за възможностите на хомеопатията, няма нищо лошо да опитате. И без това състоянието трябва да се проследи. Ако се разнесе, добре. Но ако продължава да се увеличава, ще трябва операция.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 10 май 2007, 12:08

Детето е още малко, докъм 1-годишна възраст може да се изчаква с хидроцелето, освен ако тяма тенденция да нараства. Ехография с доплер при хидроцеле не е нужно. Това се прави при болести на тестиса.
Ако желаете да дойдете на консултация, потърсете ме на
0888 373 857.

omipa5
Регистриран: 29 май 2009, 19:06

Re: Хидроцеле

Мнение от omipa5 » 29 май 2009, 20:11

Здравейте!
Пише ви майка от Стара Загора, имам син на 22 дни с вродено двусранно хидроцеле.Наблюдаващият го детски хирург му направи пункция, каза че иска да види дали отново ще се увеличи и за колко време, а за операция каза че не е спешна, но вероятно ще трябва да се направи и че ако ние решим може да я направи още следващата седмица.
Искам да попитам дали имаше смисъл да се прави пункция и до каква възраст е разумно да се изчака с операцията?А дали бихте ни препоръчали детски хирург в Стара Загора?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 02 юни 2009, 18:17

При малки деца пункция не се прави. Двустранното хидроцеле малко вероятно е да се разнесе само, но в общи линии се изчаква към 6-ия месец. В Болницата потърсете д-р Раичков или д-р Калинова

Faith
Регистриран: 19 юни 2009, 15:09

Мнение от Faith » 19 юни 2009, 15:36

Здравейте,
и нашето момченце е с такъв проблем - хидроцеле на десния тестис. Един педиатър ни обърна внимание на това, когато малкия беше на 4 месеца, но е напълно възможно и да е вродено, не съм сигурна. Сега бебо е на 12 месеца. Направихме консултация с трима детски хирурзи тук във Варна, като и тримата бяха на мнение, че едва ли ще се оправи само. Хидроцелето е комунициращо, водата ту я има, ту я няма и като че ли в последно време е по-малко, поне на мен така ми се струва. Имаме насрочена дата за операция на 13 юли, но продължаваме да се чудим дали да не изчакаме. Из форумите четох, че е възможно да се затвори до към 18 или 24 месечна възраст. Какво е Вашето мнение, има ли смисъл да изчакаме още 1/2 или 1 година с надеждата, че ще се оправи само и крие ли рискове това за правилното развитие на тестиса? В случай, че се решим веднага на операция трябва ли да минат летните жеги или не е необходимо? Как се опазва от овлажняване и инфекция оперативната рана при условие, че детето е с памперс?
Извинете ме за многото въпроси, но главата ми е бръмнала от безброй чуденки в опитите ми да взема най-доброто и правилно решение за сина си.
Поздрави!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 22 юни 2009, 21:37

Хидроцелето може да се разнесе към 1 годишна възраст, а може да се изчака и повече. Но ако има признаци за комуникация, което си е нещо като малка херния, то няма да изчезне. Щом Ви притесняват жегите, запишете се за есента. Обърнете се или към д-р Христов от Окръжната болница или д-р Петришки от "Света Марина".

Faith
Регистриран: 19 юни 2009, 15:09

Мнение от Faith » 23 юни 2009, 14:56

Благодаря Ви, проф. Бранков, за отговора! На 13/07 операцията ще е при д-р Петришки. Дано всичко бъде наред, защото макар и лека операция притеснението за родителите е огромно.
Поздравления за това, че въпреки голямата си ангажираност, намирате време да отговаряте на въпросите на хората и тук, и в бг-мама, и в др. форуми.

Дияна
Регистриран: 31 авг 2009, 19:30

Мнение от Дияна » 31 авг 2009, 19:53

Здравейте .Синът ми е на 3 г.6м.Преди година и половина му откриха хидроцеле.Малко преди това го заведохме при уролог за да му отворят чурката-забелване-незнам медиц.наименование точно,но мисля че ме разбирате.В следствие на това получи огромен хематом.Възможно ли е появата на хидроцелето да е резултат от тази травма?Сега лятото в частна клиника в Бургас ни препоръчаха операция когато времето захладнее.Уролог или хирург трябва да я извърши? Моля Ви насочете ме към специалисти в Бургас. БЛАГОДАРЯ ВИ за съдействието предварително.

Tigar
Регистриран: 14 сеп 2009, 23:44

Мнение от Tigar » 14 сеп 2009, 23:49

Вчера ходих при уролога и той каза че всичко е наред само че вижда друг проблем събиране на течност в торбичката хидроцеле. Аз се притесних като чух че се лекувало също с операция но той ми каза че при мен щом не ме боли и не е особено надуто ще пробваме с лекарства и инжекции може би. Искам да разбера има ли шанс да се оправя само с лекарства? На 16 съм.

Tigar
Регистриран: 14 сеп 2009, 23:44

Мнение от Tigar » 14 сеп 2009, 23:51

Samo da oto4nq 4e mi praviha operaciq ot varikociele predi tva.I se izvinqvam za latinicata.
:(

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 16 сеп 2009, 21:03

Дияна написа:Здравейте .Синът ми е на 3 г.6м.Преди година и половина му откриха хидроцеле.Малко преди това го заведохме при уролог за да му отворят чурката-забелване-незнам медиц.наименование точно,но мисля че ме разбирате.В следствие на това получи огромен хематом.Възможно ли е появата на хидроцелето да е резултат от тази травма?Сега лятото в частна клиника в Бургас ни препоръчаха операция когато времето захладнее.Уролог или хирург трябва да я извърши? Моля Ви насочете ме към специалисти в Бургас. БЛАГОДАРЯ ВИ за съдействието предварително.
Извинете, пропуснал съм да Ви отговоря. В Бургас потърсете д-р Мигаров.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 16 сеп 2009, 21:05

Tigar написа:Вчера ходих при уролога и той каза че всичко е наред само че вижда друг проблем събиране на течност в торбичката хидроцеле. Аз се притесних като чух че се лекувало също с операция но той ми каза че при мен щом не ме боли и не е особено надуто ще пробваме с лекарства и инжекции може би. Искам да разбера има ли шанс да се оправя само с лекарства? На 16 съм.
Операцията от варикоцеле от същата страна ли е? Ако там се е появило хидроцеле значи нещо не е било наред с тази операция. Ако хидроцелето е от другата страна, мисля че без операция няма да мине.

Отговори