Асансиорен тестис при 8 годишно дете

◼ Скрит тестис ◼ Подвижен тестис ◼ Вода в тестиса ◼ Травма на тестиса
Отговори
dia_tedko
Регистриран: 09 авг 2013, 12:42

Асансиорен тестис при 8 годишно дете

Мнение от dia_tedko » 09 авг 2013, 12:54

Здравейте професор Бранков.
Обръщам се към Вас за съвет как да постъпим. При нас случаят е такъв. Синът ми е на 8 години. Когато беше на 3 г. го водихме при д-р Маджуров в Бургас за съмнение за асансьорен тестис. Всъщност единият е там, а другият ту се появява ту се скрива, при затопляне примерно след баня винаги е долу, но в по-чести случаи не го напипваме. Тогава докторът ни каза, че не е опасно и тестиса сам ще падне. Да но вече сме на 8 год. и нещата продължават по същия начин. Прави ми впечатление, че размера на чурчицата му не нараства особено много за възрастта му, възможно ли е да е от проблема с тестиса. Вчера го водихме при уролог в Бургас и той ни попита на колко е години и щом отговорих, че е на 8 г. той направо ми се скара, че толкова сме чакали, този проблем трябвало да се отстрани най-късно до 6 години. Изписа ни Прегнил 1500 - 10 инжекции, това правилно лечение ли е според вас или да търсим и друго мнение. Каза да пробваме първо с това, ако няма ефект после предполагам ще бъде оперативно. Нищо конкретно не ни каза, какви са рисковете какво следва и така, никакво обяснение, доста грубо и стресиращо подходи. Моля за вашето компетентно мнение как да постъпим.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Асансиорен тестис при 8 годишно дете

Мнение от професор Бранков » 12 авг 2013, 17:36

При асансьорен тестис операция за неговото фиксиране се прави към 4 - 5 годишна възраст, защото винаги има малка съпътствуваща херния, която го тегли назад. Прегнил няма да помогне на тестиса, нито на пениса - той ще се увеличи временно, после ще спадне. Лечение с хормони се прави само при доказана дисфункция.
Това го казвам теоретично. Доведете детето да го прегледам. Може да ме потърсите на 0888 373 857
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори