Фуникулоцеле

◼ Скрит тестис ◼ Подвижен тестис ◼ Вода в тестиса ◼ Травма на тестиса
Отговори
anpojarashka
Регистриран: 09 юли 2009, 20:51

Фуникулоцеле

Мнение от anpojarashka » 09 юли 2009, 21:00

Уважаеми доц. д-р Бранков,
Преди един месец на сина ми , кйто е на 12 г. след ехографски преглед поставиха диагноза фуникулоцеле.Насочват ни към операция. Спешно ли е? Фуникулоцелето е вродено. Овен това синът ми е роден и с хипоспадия. В началото на септември късно ли е за операция?

anpojarashka

Re: Фуникулоцеле

Мнение от anpojarashka » 10 юли 2009, 17:54

Извинявайте за грешката в обръщението, професор Бранков!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 12 юли 2009, 17:29

Когато се появи фуникулоцеле на 12 годишна възраст, то трябва да се оперира и също затова, защото причината за него може да бъде друга. Или поне той да е имал такова, но да не се е забелязало. Друга причина са анатомични вариации на семенната връв. А по принцип това си е за операция.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

anpojarashka

Мнение от anpojarashka » 12 юли 2009, 22:40

Благодаря за отговора. Детският хирург, който ни прегледа ни насочи за операция в Секциятя по детска хирургия. Съгласна съм, че операция е необходима. В началото на септември късно ли е и какъв е редът - не сме от София.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 14 юли 2009, 21:28

Не е късно. Той трябва да е здрав и да няма алергия. Вземате направление от личния лекар за приемане в болница и идвате някой ден.

anpojarashka

Мнение от anpojarashka » 14 юли 2009, 22:26

Благодаря за отговора! В началото на септември ще дойдем.

Vallentina
Регистриран: 04 фев 2013, 23:43

Мнение от Vallentina » 04 фев 2013, 23:50

Здравейте , синът ми е на 1 година и 4 месеца. Още когато се роди педиатърката ни каза, че има вода в единия тестис, но че тя може да се махне след време сама. Около годинката забелязахме , че единя тестис е по- голям от другия и след преглед при детски уролог , се установи фуникулоцеле. Изчакахме по препоръка на уролога 3-4 месеца, но положението си остава непроменено. Въпреки , че понякога ту няма , ту има вода ..... Съвета на детския уролог е операция. Моля кажете вашето мнение... и в какво се състои операцията?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 06 фев 2013, 11:36

При положение че водата се появява и се скрива, това значи че има миниатюрна херния. Това състояние трябва да се оперира. Изберете дали ще дойдете при мен или при уролога.

Отговори