Пак за въпалено пъпче

◼ Перитонит ◼ Абцес на кожата и меките тъкани
Отговори
Mama Ani
Регистриран: 24 яну 2007, 18:26
Контакти:

Пак за въпалено пъпче

Мнение от Mama Ani » 25 яну 2007, 10:44

Здравейте! Искам да попитам за проблем с възпалено пъпче. Виждам, че има коментар по тази тема, но все пак, ще съм ви благодарна, ако ми отговорите. Синът ми е на пет месеца и половина и малко преди Нова година забелязах, че пъпчето му е зачервено и изпуска жълтеникав секрет с неприятна миризма. Педиатърката ни посъветва да го тушираме с йода септ, като каза, че най-надеждното средство за нея е аргентум нитрикум във формата на писалка, но то май вече не може да се намери. Идвахме и на консултация във вашия приемен кабинет. Лекарят ни каза, че ако не се оправи с йода септ, ще се наложи оперативна намеса. Друг доктор ни посъветва да пробваме да тушираме с Ваготил. :?: Вече не знаем какво да правим. Моля за съвет. В момента пъпчето не отделя секрет, но най-отвътре продължава да е зачервено.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 26 яну 2007, 15:48

Продължавайте да слагате по малко Йодасепт мехлем, като отгоре поставяте марля. Но ако отново започне да отделя секрет, наистина трябва да се подходи хирургически - пъпът е място за някои видове фистули, останали от ембрионалното развитие.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори