врастнал нокът

◼ Перитонит ◼ Абцес на кожата и меките тъкани
Отговори
Elena Stefanova
Регистриран: 03 мар 2010, 13:35

врастнал нокът

Мнение от Elena Stefanova » 03 мар 2010, 13:48

Здравейте,синът ми е на 6 месеца и преди от около месец забелязах,че и на двете крачета на пръсчетата му е зачервено и подуто,като най-вероятно е от нокътя.Мазан е с доста неща( йодосепт,гентамицин,пиотинин) по препоръка на личният ни лекър,но без резултат.Пръстчетата минават за няколко дена и след това отново се възпаляват.Когато го пипам там,той се свива и най-вероятно го боли.Моля за съвет.Благодаря.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: врастнал нокът

Мнение от професор Бранков » 03 мар 2010, 17:04

Трябва да го доведете при мен. Има много вероятности. Възможно е, да няма нищо сериозно.
Потърсете ме на 0888 373 857
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Elena Stefanova
Регистриран: 03 мар 2010, 13:35

Мнение от Elena Stefanova » 12 мар 2010, 19:26

Здравейте отново професор Братанов.Отностно проблемът за който бях писала вече поотшумя,но сега между всички пръсти на крачетата,има като ранички(кожата е зачервена и се бели).Педиатърката ни назначи мазане с нистатин и каза че това са гъбички,но засега няма подобрение вече 4-5 дена.Освен това имаме и друг проблем с често акане(по 4-5 пъти на ден).Сменяхме млякото с хумана,ползваме и Биогайа ,но няма ефект.Опасно ли е толкова често акане,при условие че не е рядко като разстройство,но все пак се притеснявам.
Тъй като сме от провинцията(Благоевград) ,можем ли да се обърнем към вас за помощ по тези два въпроса или трябва да потърсим други специалисти?
Благодаря предварително за отделеното време и внимание.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 20 мар 2010, 19:55

Това най-вероятно са гъбички. Нужен Ви специалист-педиатър, от Университетската детска клиника. Ако дойдете в София мога да ви насоча. Но трябва да носите направление 3 с код за хирург 25.

kristaila
Регистриран: 28 юли 2010, 02:36

Мнение от kristaila » 28 юли 2010, 02:45

Здравейте. Не знам дали тук е подходящото място да напиша проблема си, но все пак се надявам да получа съвет от професионалист. На 16 години съм, момиче, и имам вече 5,6 година врастнал нокът на десния крак - големия пръст. Преди време ходих при личния ми лекар, който ме прати на дерматолог, който от своя страна ми каза, че само ще се оправи и каза да режа онази част която се забива в кожата. Така и направих... Да ама нещата се усложниха. Последния път като го отрязах и не го отрязах до край, и една част от нокътя, под формата на кърфичка, остана и се заби още повече. Почна инфекция, гной и т.н. и тази част, която остана е толко забита, че няма никакъв шанс да я надигна и да я отрежа. Боли страшно много и искам веднъж завинаги да се оттърва от този проблем. Благодаря предварително!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 29 юли 2010, 12:59

Нокетът трябва да се отстрани. Това извършваме в Детска хирургия на "Пирогов". Идете в кабинета и говорете с дежурния лекар.

Отговори