Възпалено пъпче?

◼ Перитонит ◼ Абцес на кожата и меките тъкани
Отговори
Анита
Регистриран: 11 ное 2005, 15:28

Възпалено пъпче?

Мнение от Анита » 20 апр 2006, 21:43

Незнам дали въпроса ми за точно тази тема, но незнаех къде другаде да го задам. Дъщеря ми, която е на 2г. и 10м. има проблеми с пъпчето от известно време - пуска жълтеникав секрет с неприятна миризма. От както се родила няколко пъти все така става, понякога не е бил оцветен, а само прозрачен секрет, но повечето пъти е жълтеникав. Сега от скоро зачестиха появите му. Винаги сме го третирали с със спирт и после антибиотично прахче например Топоцин (така 5-6 дни), обикновенно преминава и след известно време, може и месец (а преди и за по-дълъг период) и пак започва. Когато има секрет пъпчето е зачервено и малко изпъква. Личната докторка се съмнява за пъпна киста. Днес бяхме при вас в Пирогов в дежурния кабинет и доктора го третира със сребърен нитрат (или сулфат не го запомних добре) и каза само със спирта да го почиствам до понеделник и тогава пак да дойдем да го тушира със същото. Но от както си тръгнахем до сега пъпчето не спира да тече излиза секрет и прозрачен и жълтеникав, даже и кафеникав, а също и при почистването със спирт имаше и кръв. Спирта явно много я щипе и реве, а преди никога от спирта не я е щипело. Говорих и с личната докторка тя каза до понеделник да го мажа сутрин и вечер с антибиотчен крем Фусидин(освен спирта). Слагам марля отгоре, защото не спира да тече. Въпроса ми е нормално ли е това след третирането с медикамента в кабинета да реагира пъпа така? И ако не какво да предприема? Какво мислите за проблема? Благодаря Ви!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 21 апр 2006, 12:42

Здравейте,
при малките деца се получава възпаление на пъпа, но след кратко третиране то трябва да отзвучи.
Напълно е възможно да има киста, а понякога, но по-рядко, се установяват непълно затворени връзки между пъпа и някой от каналите (към черво или пикочен мехур). Те са били нормално съществуващи по време на вътреутробното развитие на плода, но след раждане закърняват. В някои случаи правим контрастни изследвания, за да ги открием. Не изключвам и оперативна ревизия на този район.
Доведете детето на консултация при мен.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори