Секция по детска хирургия

www.pedsur.net
Дата и час: 25 Ное 2017, 12:33

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2016, 11:22 

Здравейте проф. Бранков. Благодаря, че до ден днешен, Вие не спирате да отговаряте на родителски въпроси. Изчела съм всичките Ви мнения и коментари. И моля за малко повече разяснения, относно Стафилококовите инфекции на кожата. Децата ми се разболяха доста сериозно, и тримата бяха с гнойни абцеси по кожата. При дъщеря ми, на 14г последната инфекция засегна колянна става. Има ли действително лечение на тези инфекции, или всичко е с временен ефект? И как трябва да се предпазваме от тях?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2016, 05:49 
Модератор
Аватар

Стафилококите са едни от най- разпространените микроби и населяват кожата на тялото, дрехите – тоест те могат да са навсякъде. Ако има инфекция, те може да се предава от човек на човек. Инфекция може да се получи от обикновена раничка, но по правило трябва да има общо отслабване на защитните сили на организма и намален имунитет. Много често страдат новородени, кърмещи жени, болни от различни болести като диабет или сърдечно-съдови. Стафилококите най-често стават причина за инфекции на кожата – фурункули, абсцеси, мастит. Срещат се белодробни и чревни инфекции. Домашните животни също страдат от този микроб. Антибиотиците не винаги помагат. Трябва строга хигиена за профилактика и локално третиране с антисептици при инфекция на кожата. Основно изискване е укрепване на имунитета - с лекарствени и природни средства, физическа активност, слънце и свеж въздух.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2016, 15:09 

Не съм имала представа, че стафилококовите инфекции е възможно да причинят толкова големи неприятности и сериозни заболявания.
При моите деца най-вероятно има някакъв имунен дефицит. На дъщеря ми и направиха имунологично изследвания, и се предполага че е генетично предразположение. Полагам големи усилия за хигиената у дома, но истината е че гледаме животни. Редовно се обезпаразитяват, къпят и ваксинират и все пак са животни.
Истината е, че аз наистина нямам представа как да предотврати последваща инфекция.

,

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2016, 14:11 
Модератор
Аватар

Трудно ми е да дам съвет, особено за животните :oops:
Ще проверя дали има някаква противостафилококова ваксина. Както има и стрептококова, която даваме на деца преди да премахнем по някакъв повод слезката.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2016, 15:33 

Професоре, относно ваксината, предложиха ни Анаста. Но дъщеря ми е и с реактивен артрит, провокиран първоначално от стрептококово и стафилококово носителство, а след това и доста обострен от поставена ваксина Тетраксим на 6г. В този смисъл, говорихме с ревматолога и и той е категорично против поставянето на тази ваксина, която е в състояние да провокира отново артритното състояние. Още повече, че и сега, при тази гнойна инфекция, при дъщеря ми имаше засегната колянна става и реактивен артрит, овладян след АБ лечение.
Относно животните - много ми е трудно. Защото години наред не позволявах в къщи да има животни от страх за децата, а сега имаме коте осиновено от улицата. Животното беше простреляно, изключително стресирано и страхливо. В момента е прекрасна котарана, лекувана, оперирана, обезпаразитена и ваксинирана.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2016, 00:53 

Професоре, пак ще питам за стафилококовите инфекции - дъщеря ми е с поредната такава на кожата. За последните 9 месеца за четвърти път. Лекувана е винаги със силни антибиотици. И въпреки това инфекцията се повтаря. Пера всичко ежедневно, гладя също всичко ежедневно - от чорапи до чаршафи. Спазваме всички препоръки. Водихме децата на море, на планина, извън София на чист въздух. Следя и за храната. Препоръчаха ни препарат Имунофан. Въпреки цената го купихме, но тя е с доста алергии и първо по препоръка на имунолог пръснахме на ръката, където веднага започна да я сърби. Рискувах и пръснаме и в носа - малко след това поотекоха устните и повече не посмях да пробвам. В този ред на мисли от тук нататък накъде?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2016, 20:50 
Модератор
Аватар

Здравейте, много е неприятно, че става така. Аз съм безсилен да помогна като хирург - тук трябва консултация с имунолог, дерматолог, инфекционист... по-добре да не изреждам. А за този имунофан - не зная защо, ама като видя руско производство, нещо не ми харесва.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]