Заразяване с тении! Моля дайте съвет!!

◼ Ехинокок на белия и черния дроб
Отговори
m7808nikolaeva
Регистриран: 07 юни 2010, 23:57

Заразяване с тении! Моля дайте съвет!!

Мнение от m7808nikolaeva » 08 юни 2010, 00:11

Здравейте! Детенцето ми е на 1 г. и 9 мес. и е погълнало храна на котки. Моля да ми кажете колко време е необходимо, за да се установи дали е заразено с тения и само със серологично изследване може ли да се установи наличие на зараза и какви изследвания може да се направят още за щателна проверка и откриване на заразата преди да се е развила в пълните цикли?
Има ли медикаментозни средства, които могат да предотвратят своевременно заразата преди да са се развили тези тении?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Заразяване с тении! Моля дайте съвет!!

Мнение от професор Бранков » 14 юни 2010, 20:50

Убеден съм, че изобщо няма да се развие тения. Първо най-често са кучешките тении, а за това трябват овце, кучета и заразени продукти. В България почти няма котешка тения, която да заразява хората. Успокойте се, няма проблем, но примерно след 4 - 6 месеца може да я доведете примен - нужно е ехография и рентген. Спокойно, мила!
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

m7808nikolaeva
Регистриран: 07 юни 2010, 23:57

Re: Заразяване с тении! Моля дайте съвет!!

Мнение от m7808nikolaeva » 17 юни 2010, 01:04

Искренно Ви благодаря за отговора, вече съм малко по-спокойна,но тези котки (а и не само котките) ходят на всякъде и ядат какви ли не гадости пълни с паразити и микроби и за това се тревожа, дори всеки път когато видя че пипа нещо от земята изпадам в ужас, като знам колко яйца произвеждат например кучешките тении и колко е лесно да се заразиш, дори по въздушен път, но знам че всичко е въпрос на късмет - късмета да не се оказваш на това място,където ги има.
Благодаря Ви отново и Ви желая много успехи в работата!!!

Отговори