Херния при момче на 1 година и 2 месеца

◼ Слабинна херния ◼ Пъпна херния.
Отговори
didito.ivanova
Регистриран: 25 апр 2014, 23:03

Херния при момче на 1 година и 2 месеца

Мнение от didito.ivanova » 25 апр 2014, 23:08

Здравейте проф. Бранков.
Момченцето ми е на 1 година и 2 месеца. Разбрахме че има херния от десния край малко по нагоре от тестиса. Много се притесняваме и не знаем към кого да се насочим. По принцип той е с асансьорни тестиси а сега и херния. Моля да ни кажете дали сега може да се направи операция или трябва да се изчака.
Ние сме от Димитровград и незнаем точно към кой лекар да се обърнем.
Благодаря предварително

Моля, пишете на кирилица!
zdraveite dr. Brankov,mom4enceto mi e na 1god.2mes.,razbrahme 4e ima herniq ot desniq krai malko po nagore ot testisa.mnogo se pritesnqvame i neznaem kam kogo da se naso4im.poprincip toi e sas asansiorni testisi a sega i herniq.molq da ni kajete dali sega moje da se napravi operaciq ili trqbva da se iz4aka.nie sme ot dimitrovgrad i neznaem to4no kam koi lekar da se obarnem.blagodarq predvaritelno

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Херния при момче на 1 година и 2 месеца

Мнение от професор Бранков » 09 май 2014, 19:02

Донякъде не е ясно това, което описвате. Може би цитирате личния си лекар. Относно асаньорните тестиси - на неговата възраст това още не е проблем, препоръчваме изчакване и контролни прегледи. Ако има херния - тя трябва да се оперира, а тогава и проблемът с асаньсорния тестис ще се реши. А възможно е също да бъде крипторхизъм (задържан тестис), който винаги се съчетава с херния.
С една дума - елате да прегледам детето и ще решим каква тактика да изберем. Аз преглеждам и оперирам в болница ТОКУДА. Потърсете ме на 0888 373 857
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори