Болки дете в лявата свивка на крака горе

◼ Слабинна херния ◼ Пъпна херния.
Отговори
ikonomikabg
Регистриран: 13 яну 2014, 12:24

Болки дете в лявата свивка на крака горе

Мнение от ikonomikabg » 13 яну 2014, 12:56

Здравейте, дъщеря ми е на почти 6 г. От около месец се оплаква от тази болка.Първоначално го свързахме с грипа, тъй-като протичал с болки в краката-няколко деца около мен- но при тях отшумя за 4, 5 дни. Ние също приемахме нурофен и болката изчезваше, но след отшумяване на инфекцията се появява пак-не е постоянна, но я има. Личната пусна кръв и ни даде талон за ортопед-ревматолог-/за 21.01. чак има час/ като предположи , че е от бърз растеж, тъй- като сме високи. Обикновено е вечер болката, снощи я заболя пак и сутринта и я изпратих на градина със свито сърце. Една вечер също така се събуди и я боляха краката под колената-не колената! Но повече не се е оплаквала , основно е болката в крака горе в свивката, чак куца и го щади.Замислих се да не е херния.Аз имам операция на 5г. Ето, обадиха ми се , тръгвам да я прибирам, плаче, явно я боли доста..Моля Ви за съвет! :( . Има и нещо повишено на кръвната, но го отдадоха на инфекцията-не мога да я разчета.Отиваме при личната пак, да даде за хирург, правилно ли разсъждавам?Благодаря , ще пиша при първа възможност.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Болки дете в лявата свивка на крака горе

Мнение от професор Бранков » 13 яну 2014, 18:09

Нека първо детски хирург изключи ингвинална херния, или увеличени лимфни възли. Тогава вече може да говорим за болки на растежа, претоварване на сухожилията, ревматоидни възпаления и т.н.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори