Ингвинална херния на едномесечно момиченце

◼ Слабинна херния ◼ Пъпна херния.
Отговори
krassi
Регистриран: 27 авг 2013, 16:26

Ингвинална херния на едномесечно момиченце

Мнение от krassi » 27 авг 2013, 16:30

Здравейте, на дъщеря ни, която е на 1 месец /34 дни, 3.500кг./ забелязахме, че има симптоми на харния (подутина в областта на слабините от лявата страна), която подутина при рев и напъване става по ясно изразена и твърда. Консултирахме се с лекар хирург и той даде диагноза двустранна херния, като от лявата страна е по голяма и ни показа как с лек натиск с пръсти да я прибираме. Интересува ме какво трябва да правим? Нужна ли е операция на тази възраст или трябва да изчакаме и до кога? От провинцията сме /с. Сатовча(гр. Гоце Делчев)/ и ако се наложи операция, кога, как и къде може да я насрочим и евентуално приблизително, колко ще ни струва?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Ингвинална херния на едномесечно момиченце

Мнение от професор Бранков » 28 авг 2013, 20:05

Не трябва да забавяте операцията. Препоръчително е да се направят двете хернии едновременно.
Мога да ви насоча към доц.Шивачев или д-р Георгиев в "Пирогов". Аз оперирам в "Токуда", но там има доплащане около 400 -500 лева. Почти такава беше и таксата в "Пирогов", сега мисля че забраниха избор на екип.
Може да ме потърсите на 0888 373 857
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

krassi

Мнение от krassi » 28 авг 2013, 21:37

Благодаря Ви за загрижеността и бързия отговор д-р Оги. Не знам колко е удачно и удобно да Ви притеснявам по телефона за да Ви моля, да ми дадете начин за връзка с доц. Шивачев. За това, ако Ви е удобно тук да ми дадете телефон за връзка с доц. Шивачев, за да му се обадя и да се разберем за преглед и евентуална операция.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 29 авг 2013, 10:13

Неговия служебен телефон е 952 21 37 или на старшата сестра 91 54 553

krassi

Мнение от krassi » 13 сеп 2013, 11:49

Благодаря Ви за информацията и насоката за лекар която ни дадохте. Преди няколко дни дъщеря ни беше оперирана от д-р. Георгиев в Пирогов. След операцията той лаконично каза, че операцията протекла нормално и я е оперирал и от двете страни. Интересуваме дали има вероятност пак след време да се появи херния въпреки след оперативната намеса, понеже четох, че на възрастни им слагат платна а децата ги лепели с тъканно лепило. Надежно ли е това и трябвали да се притесняваме и да продължаваме да я пазим?

marychery
Регистриран: 27 яну 2006, 11:57

Мнение от marychery » 16 сеп 2013, 14:38

Краси, моят син е опериран също двустранно, от професор Бранков. От разговорите с него мисля, че мога да те успокоя. Няма защо да се тревожиш, аз лично не съм чувала за рецидив при операция от херния при деца. Детето ти ще води напълно нормален живот като всяко едно дете, без да имаш каквито и да е причини за тревога. Моят син вече една година след операциите не се спира - тича, скача, и е едно нормално дете на 3г.
Изображение
Изображение
Изображение

krassi

Мнение от krassi » 16 сеп 2013, 16:13

Благодаря marychery за успокоението, макар и не професионално, я практическо ;) Сега остава само махането на конците и се надявам всичко да е ОК. Понеже гледам шева не е както при обикновеното зашиване което знам, а някак си стърчи само един конец. Но предполагам, че това няма да затрудни или пък създаде някакъв проблем на лекаря който ще ги свали. (от провинцията сме и за свалянето на конците сме се доверили на местен хирург). За сега единствените ми наблюдения са, че детето ни вече не плаче по същия начин, както преди операцията, а някак си е по спокойно и само хленчи, а преди си ревеше като от болка или пък си внушавам...?!?! :)

marychery
Регистриран: 27 яну 2006, 11:57

Мнение от marychery » 16 сеп 2013, 23:08

Конците се махат много лесно и бързо, няма болка. Твоето бебче е малко, няма и да разбере. Михаил беше вече на почти 2г, и се довери на професора да му махне конците без да плаче и да се тръпка излишно. Не го е боляло. А кончетата са само в края на разрезите, да и при нас беше така. Бъди спокойна и се наслади на майчинството си.
Професоре, ще ме извините, че отговорих вместо вас :wink: и Честит празник макар и с ден закъснение.
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 19 сеп 2013, 07:58

Благодаря. Беше голям празник, особено за внуците ми. Правилно си успокоила майчето, маха се едно конче и почти няма белег. А рецидив е изключено. Пък и д-р Георгиев е най-добрия в "Пирогов".

Отговори