Ингвинална херния

◼ Слабинна херния ◼ Пъпна херния.
Отговори
marychery
Регистриран: 27 яну 2006, 11:57

Ингвинална херния

Мнение от marychery » 31 май 2012, 11:56

Здравейте Професоре. Преди около 2 седмици оперирахте синът ми - Михаил на 1,11м от ингвинална херния в дясно. Всичко след опрацията е безпроблемно. Преди няколко дена след къпане забелязах лека асиметрия в слабините от лявата страна спрямо дясната. Отново изчетох написаното от вас.."Хернията може да се прояви и по-късно. При по-големите деца тя се забелязва като подутина над слабинната гънка (начална херния), или отиваща към скротума. Те се появяват при усилие и се прибира спонтанно или след лек натиск". Всъщност не съм убедена въобще дали наистина може да е началото на ингвинална херния отляво сега. В легнало положение не се забелязва нищо, по скоро когато детето е изправено и след някакво усилие - викане, след баня, скачане забелязвам лека асиметрия. Само ще ви припомня че при нас хернията отдясно беше като голямо потче над самият тестис и затова сега не съм убедена има или не проблем. Да изчакаме ли с прегледа, има ли смисъл да бързаме, или е по-доре да се види дали нещата ще се променят и тогава да ви потърся отново.
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Ингвинална херния

Мнение от професор Бранков » 01 юни 2012, 16:18

Напълно е възможно това да е херния отляво. Потърсете ме слесд 5 юни.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

marychery

Мнение от marychery » 01 юни 2012, 23:22

Благодаря професор Бранков. От днес вече се вижда ясно изразена, като топче все още горе над слабините, така че ще ви потърся.
Изображение
Изображение
Изображение

marychery

Мнение от marychery » 27 юни 2012, 00:03

Ще разкажа накратко продължението при моето дете, за всички родители, които тепърва се сблъскват с проблема и търсят информция. При нас и втората подутина се оказа ингвинална херния оперирана от професор Бранков на 25 юни тази година. Михаил се чувства много добре, игрив и весел е. От днес и всичките ни играчки имат превръзки, защото той ги лекува усилено цял следобяд :wink: Разглежда книжката за Франклинк и болницата и на картинката с операционната и лекарите с маски и шапки имитира може би себе си, не зная точно как плаче и иска мама :lol: Не го боли нищо.
Това което бих казала е, че и в моята глава изникваха стотици въпроси,премесени със страха как ще се чувства детето ми, то е алергично, как ще му се отрази упойката, може ли да се оперира само месец след предишната операция.....и още много. Сега вече мога да кажа, че притесненията са излиши, много по - важно е родителите да са спокойни и уверени за да са спокойни и децата. В противен случай резултата е стресирани и изнервени родители и естесвено много наплашени и истерични деца.
В заключение бих написала, че в интернет има море от информация, в началото на този сайт също има подробно описание какво е херния, как се лекува, как да я познаеме. Поне за мен, всичко изписано тук ми беше много полезно.
Изображение
Изображение
Изображение

marychery

Мнение от marychery » 04 юли 2012, 11:50

Здравейте професор Бранков. Ние имахме контролен преглед на 1 юли тази година. Не успях да се видя с вас, сестрата в отделението ни предложи д-р Шивачев да погледне Михаил, защото той заспиваше на рамото ми. Доктора каза че всичко е ок. Да ви припомня, че оперирахте Михаил на 25 юни от ингвинална херния в ляво. От известно време - може би няколко дена след операцията забелязвам, че левият тестис в отпуснато състояние е "по - провиснал" в сравнение с десният, когато не е отпуснат разликата е почти незабележима.Понякога се вижда по - явно, друг път не се забелязва. Не се напипва нищо особено, т.е почти съм сигурна, че няма друга подутина в торбичката освен нормално самият тестис. Това нормално състояние ли е след операцията? Трябва ли да се следи?
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 13 юли 2012, 20:11

Мери... защо не ме подсети? Разчитай на д-р Шивачев, той е най-добрия ми сътрудник, заедно с д-р Георгиев и д-р Стоилов. Значи така, никога двата тестиса, дали нормалнож, дали преди или след операция, няма да бъдат симетрични. Така е казала природата :)
Елате, искам да ви видя лично.

Прекрасни поздрави :)
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори