Може ли това да се нарече пъпна херния

◼ Слабинна херния ◼ Пъпна херния.
Отговори
rstoilova
Регистриран: 18 сеп 2008, 09:03

Може ли това да се нарече пъпна херния

Мнение от rstoilova » 16 юни 2011, 08:50

Здравейте , професор Бранков!

Синът ми е на 4 години. Забелязвам ,че пъпчето му е леко подвижно в кожичката , която го обгражда . В легнало положение това не се наблюдава, но когато стане прав, сякаш се образува малка вдлъбнатинка под само пъпче и когато детенцето се движи и самото пъпче се движи в кожата около него. Никога не се е подувало , нямало е болка или някакво друго оплакване . Чудя се това може ли да се нарече пъпна херния и изисква ли хирургична намеса ? Ако се налага такава , колко може да се отложи във времето? В момента съм бременна и не знам до колко е подходящ престоят в болница за мен....
Предварително ви благодаря за отговора и за всичко , което правите в този форум . Бъдете жив и здрав!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Може ли това да се нарече пъпна херния

Мнение от професор Бранков » 20 юни 2011, 14:59

Едва ли е нещо сериозно. Може да е минимално херниране на ципата над пъпа. Няма нужда да бързате и да се притеснявате.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

rstoilova

Мнение от rstoilova » 20 юни 2011, 15:48

Много Ви благодаря за отговора , професоре .
Смятате ли ,че нещата могат да се оправят от самосебе си, или в даден момент все пак операция ще се наложи.
Малката вдлъбнатинка е под пъпчето ...

rstoilova

Мнение от rstoilova » 21 юни 2011, 11:57

Професор Бранков , минавам само да кажа ,че междувременно успяхме да се срещнем с Доцент Чаталбашев , за да види пъпчето на сина ми . Неговото мнение съвпадна на 100% с Вашето . Има лека дъговидна херния над пъпчето , която обаче не се нуждаела от операция. Каза ,че детето сега тепърва ще расте , ще понапълнее , ще спортува и че той е оптимист ,че ще се оправи от само себе си.

С този пост искам още един път да Ви благодаря за отделеното време и за всичко, което правите!
Бъдете здрав! Децата имат нужда от повече лекари като Вас!

Отговори