Херния и крипторхизъм

◼ Слабинна херния ◼ Пъпна херния.
Отговори
venkova
Регистриран: 12 ное 2009, 14:47

Херния и крипторхизъм

Мнение от venkova » 12 ное 2009, 22:59

Здравеѝте, проф. Бранков!
Синът ми е на 7 месеца и има двустранен крипторхизъм.Преди около 3 месеца, след продължителен плач, се поду от дясно, между кра4ето и коремчето, а когато се успокои подутината веднага се прибра.Потърсихме д-р Христов от "Св.Ана" във Варна.Тоѝ каза, че това може би е херния, но след като се е прибрала не може да каже със сигурност. Каза ни да го наблюдаваме много внимателно и да изчакаме.Преди няколко дни детето отново се поду, но този път се прибра по-бързо. Според вас, дали това е херния?Няма ли начин да се установи, без да е "излязла"?Ако е, има ли вероятност да се затвори без операция?Опасно ли е да отлагаме операцията(ако не е заклещена)-поне докато детето стане на година и 4-5 месеца(за да се оперира заедно с тестиса)?Искаме да доѝдем на преглед при вас,но ако не е наложително предпочитам да изчакаме - от Варна сме и дългото пътуване се отразява доста зле на детето.
Предварително ви благодаря за отделеното време!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Херния и крипторхизъм

Мнение от професор Бранков » 15 ное 2009, 17:54

Може да изчакате като само при заклещване на хернията се обърнете към лекар. По принцип крипторхизмът е съпроводен с малка или голяма херния, която не винаги се проявява.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

teddy83
Регистриран: 11 окт 2010, 08:18

Мнение от teddy83 » 11 окт 2010, 09:09

Здравейте проф. Бранков,
след раждането на синът ми лекарите казаха, че десният му тестис не се е смъкнал в торбичката. На година и един месец се наложи да му направят операция по спешност за ингвинална херния/ във великотърновската болница/. Лекарите се опитаха да смъкнат и тестиса, но той не се задържа. След какъв период може да се направи повторна операция и съществува ли вероятност да слезе сам.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 15 окт 2010, 15:24

Мисля че вече съм Ви отговорил. Трябва първо да прегледам детето. Ако желаете запишете час за преглед
на 851 00 99

lusi_isi
Регистриран: 03 яну 2011, 11:57

Мнение от lusi_isi » 05 яну 2011, 11:30

Здравейте , професор Бранков имам въпрос към вас и моля ако е възможно да ми отговорите.Синът ми беше на 1 и 7 месеца когато го оперираха от херния и крипторхизъм,сега е на 7 години но ме претиснява факта че торбичката не расте а тестиса който смъкнахме се вижда рядко и е много малък,но и другия който си беше там не расте ,според мен.Водихме го преди 2 години на преглед но доктора каза че, всичко е наред ,но защо тогава не растат и двата тестиса,или е савсем слабо.!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 31 яну 2011, 16:25

Извинете ме че отговарям със закъснение. В случая явно има нещо нередно. Доведете детето на преглед. Потърсете ме на служебния 952 21 37

lusi_isi
Регистриран: 03 яну 2011, 11:57

Мнение от lusi_isi » 19 фев 2011, 14:42

Благодаря за отговора ,но ние сме от Русе и в момента нямаме вазможност да дойдем при вас.Ако е удобно ми препоръчайте ваш колега по близо.Благодаря предварително!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 26 фев 2011, 10:06

Потърсете във Варна д-р Румен Христов от детската хирургия на Света Марина.

petigan
Регистриран: 02 юни 2011, 13:25

Мнение от petigan » 02 юни 2011, 14:08

Здравейте, проф. Бранков!
Синът ми в момента е на 8 год. Когато бе на 3 год, го оперираха заради неслязъл тестис вдясно. Тестисът не слезе в торбичката, а остана по средата. В момента е над основата на члена. Вашите колеги от Пловдив, където го оперираха, казаха че не е могъл да слезе поради къси връзки и че не може да се направи нищо повече. Проблемът щял да бъде за сина ми само естетичен. Но наскоро попаднах в интернет на подобна тема и разбрах че синът ми може да има проблеми през пубертета ( скрита херния,възпаление,рак и т.н.).
Въпросът ми към вас е налага ли се втора операция?
Към какъв специалист да се обърнем в Пловдив-хирург или уролог?
Необходими ли са някакви изследвания - ехограф, хормонални?
Благодаря ви предварително за отделеното време и внимание!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 03 юни 2011, 08:48

petigan написа: Но наскоро попаднах в интернет на подобна тема и разбрах че синът ми може да има проблеми през пубертета ( скрита херния,възпаление,рак и т.н.).
Въпросът ми към вас е налага ли се втора операция?
Налага се. Съветвам Ви да дойдете в София.

petigan
Регистриран: 02 юни 2011, 13:25

Мнение от petigan » 06 юни 2011, 14:23

Здравейте,проф.Бранков!
Благодаря за бързия отговор.
Запазили сме си час при вас утре в 15.30 ч
Приятен ден ви пожелавам! До утре!

Отговори