Дупка над пъпа - херния ли е?

◼ Слабинна херния ◼ Пъпна херния.
Отговори
baya
Регистриран: 03 ное 2009, 16:18

Дупка над пъпа - херния ли е?

Мнение от baya » 03 ное 2009, 16:33

Здравейте проф.Бранков,синът ми е почти на три години и от няколко месеца забелязах ,че точно над пъпа на растояние 1-2 пръста има нещо като дупка и като се изпъчи или след храна се подува и набъбва.Водих го на хирург и той потвърди че има дефект над пъпа и ме насочиха към Вашата болница.Казаха също, че е възможно да се свие ,но не е мръднало до сега дори мисля че леко е порасло. От няколко дни се оплаква че го боли стомаха в тази област. Питам това херния ли е и какъв е подхода за лечение.На 16.11.09г. имаме записан час за преглед и евентуално оперативно лечение.Благодаря за вниманието.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Дупка над пъпа - херния ли е?

Мнение от професор Бранков » 05 ное 2009, 14:53

Да, това е надпъпна херния и трябва да се оперира.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

boqnsimeonov
Регистриран: 15 сеп 2011, 21:40

Мнение от boqnsimeonov » 15 сеп 2011, 22:10

Здравейте
моля за вашия съвет! имаме момиче на 2 години миналата година ни казаха,че има надпъпна херния и ни посъветваха да и направим операция,но да е зимата или поне като се застуди времето и така като несме много запознати бихте ли ни обяснили малко по подробно за този вид операция,дали е рискована и за колко време се възстановява детето? Ако е възможно за някакъв ваш номер да се чуем и да се разберем за подробностите така като сме от Казанлък и сме решили вие да извърште операцията,ако ви е удобно разбирасе.

Благодя ви предварително!!!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 19 сеп 2011, 17:24

Възможно е над пъпа да има малка херния, която не е задължително да се оперира. Потърсете ме на служебния телефон 952 21 37 към 9 часа.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

boqnsimeonov
Регистриран: 15 сеп 2011, 21:40

Мнение от boqnsimeonov » 20 сеп 2011, 20:23

Благодаря ви ще се чуем

Отговори