Запек

Отговори
SisiVasi
Регистриран: 25 ное 2014, 16:43

Запек

Мнение от SisiVasi » 25 ное 2014, 16:52

Здравейте имам син който е на 10 месечна възраст той е на NAN2,но постоянно е със запек,даже в момента пак е със запек от 4 дена пробвам със клизма,но не може,когато тръгне да се напъва започва да плаче давам му и сироп който педиатърът ни изписа Лактулоза по-5мл. но и той не помага,казвам на педиатърът ни да му сменим млякото но той казва,че не е необходимо,също ми казва да го изчакам пък той ще се изходи,но не мога да гледам детето си как плаче при всеки напън.Моля за съвет как да му помогна какво да му дам за да се изходи

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Запек

Мнение от професор Бранков » 26 ное 2014, 20:05

Това не е съвсем по моята хирургична сециалност. Все пак е добре да го прегледам, за да отхвърля такава причина. От педиатрите знам за доброто действие на Аптамил Комфорт.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

SisiVasi
Регистриран: 25 ное 2014, 16:43

Мнение от SisiVasi » 28 ное 2014, 10:46

Мерси,ще говоря с педиатърката ни да сменим млякото,и да дойдем на преглед при вас

Николова
Регистриран: 01 дек 2014, 16:10

Мнение от Николова » 01 дек 2014, 16:20

Здравейте проф. Бранков. Обръщам се към Вас за съвет. Имам близначки на 1г и 5м. от няколко дни наблюдения установих, че едната има леки две миниатюрни "израстъчета" на ануса. Не им отдавах значение, но днес едното леко прокървя. Четох какво ли не из форумите, но смятам, че Вашето мнение е най-компетентно. Че трябва да го види лекар е ясно, но дали трябва да е хирург или има и друго обяснение. Също така ако трябва дали може прегледа да се извърши при Вас. Благодаря за отделеното време и внимание. Хубав ден!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 07 дек 2014, 14:01

Тези малки израстъчета не са хемороиди, а издадени гънки на лигавицата към прехода с кожата. Те кървят слабо при механично дразнене. Не подлежат на операция, но е редно да се поддържа редовно изхождане - подходяща диета, течности, ако трябва - лактулоза, вечерен прием. Локално намазвайте ануса (само с пръст) с Проктогливенол - сутрин и след изхождане.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори