Кръв при изхождане

Анита

Кръв при изхождане

Мнение от Анита » 03 ное 2005, 21:33

Детенцето ми е на 2г. и 4м, и от две седмици при всяко изхождане има кръв по акото и най-вече по дупето й. А самото ако е нормално до кашаво, няма запек. От какво може да е?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

кръв по акото

Мнение от професор Бранков » 06 ное 2005, 08:27

Здравейте,
Вашето дете може да има фисури (цепнатини) по ануса, а по-малко вероятно - полипи. Това трябва за се установи със ректално изследване в детската хирургия.
Слагайте му по половин свещичка Проктогливенол след всяко изхождане.
Ако проблемът продължава, доведете го на консултация.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Анита
Регистриран: 11 ное 2005, 15:28

Мнение от Анита » 11 ное 2005, 22:33

Благодаря Ви доц.Бранков! Детето има и трудности при самото изхождане, много се напъва, реве понякога и цялата се изпотява докато излезне акото(а то е нормално не твърдо като при запек)! Заради това стиска и не иска да се изходи понякога и два дни! И това всичко е от сравнително скоро, преди си имаше съвсем нормален режим- всяка сутрин (даже поняко и след обяд) си се изхождаше без проблем, сега от близо месец е така, а после дойде и проблема с кръвта. Отделно има бактерии в урината - Е.коли и тях ги лекуваме с Семетролин, дали това би могло да има нещо общо?

Гост

Консултация

Мнение от Гост » 14 ное 2005, 17:27

Здравейте,
за да Ви отговоря, трябва да прегледам детето.
Може да дойдете при мен всеки ден между 12 и 13 часа.
Служебният ми телефон е 952 21 37.
д-р Бранков

tani4ka
Регистриран: 01 апр 2008, 00:28

Re: Кръв при изхождане

Мнение от tani4ka » 01 апр 2008, 00:54

С извинение към авторката на темата, ще задам моя въпрос тук, за да не пускам нова тема със същото заглавие.

Д-р Бранков, моята дъщеря е на 2 год. и 3 мес. и при последните няколко изхождания, откривам кръв в изпражненията. Кръвта е чиста и ярка, а последния път имаше и съсирек. Огледах мястото и видях, цепнатините които описвате. Каква е причината за появата им? С какво мога да подпомогна оздравяването им? (Проктогливенол?)

Ректалното изследване, за което пишете наложително ли е и в какво се състои то?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 03 апр 2008, 21:09

Цепването на ануса се получава при трудно изхождане, след което самата цепнатина още повече
влошава акането. Трябва да осигурите редовно и своевременно (за предпочитане сутрин) изхождане чрез даване на лъжичка течен парафин на гладно, овесени ядки, а изобщо повече течни храни, плодове и зеленчуци (китайско зеле, карфиол, краставица). Преди и след акане мажете с Проктогливенол.
Ректалното изследване с пръст не върши голяма работа, но понякога се налага разпъване на ануса под обща упойка - тогава може да се направи и оглед за евентуални полипи.

tani4ka
Регистриран: 01 апр 2008, 00:28

Мнение от tani4ka » 13 апр 2008, 10:27

Благодаря Ви д-р Бранков!
Спазваме препоъките Ви и вече седмица не е имало кръв в акото.
Нашата педиатърка ни даде съвет преди мазането да правим седящи бани в запарка от тетра, а от другаде пък разбрах, че за по-бързо зарастване на подобен род цепнатини се препоръчват седящи бани в бледорозов разтвор на калиев перманганат. Какво е вашето мнение по въпроса?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 13 апр 2008, 11:10

Седящите бани не са противопоказани, но водата трябва да е хладка.
Най-важно е редовното изхождане и намазването на ануса.

Anonimen
Регистриран: 17 мар 2009, 10:09

Мнение от Anonimen » 17 мар 2009, 10:13

моя проблем не е при кърмаче , проблема е при мен . 18 годишен съм и имам същия проблем - кръв при изхождане ... и при мен е от около месец , мислех че ще ми мине от самосебе си . но днеска беше малко по зле и аз ли да ям разхлабителни неща за да се опрая???

Благодаря предварително :)

dimitriq76
Регистриран: 20 яну 2011, 17:21

Мнение от dimitriq76 » 20 яну 2011, 17:32

Здравейте имам дете на 6 г .Миналата седмица при изхаждане забелязах кръв върху изпражнението светла е кравта ,разрових да видя дали няма вътре в изпражнението няма.Ходи всеки ден по голама нужда ,но запекано твърди са му изпражненията .Днес като акаше пак забелязах малко кръв въху изпражнението ,твърди са му изпражненията ,няма болка в корема като ака ,но се напъва силно .По препорака на гастроинтеролок му изписаха Дуфалак ,но не ми казаха колко време да го давам .Много съм претиснена какво може да е ,може ли да има някакво заболяване на чарвата и бихте ли ми дали препоръка какво да правя и какво би могло да му има .Гастроинтероложката ми каза че най вероятно сцепване на ануса при напъването .Всекиден ходи по голяма нужда но изпражненията са твърди и от това можело да е карвенето .Блогодаря предварително за отговора !

dimitriq76
Регистриран: 20 яну 2011, 17:21

Мнение от dimitriq76 » 21 яну 2011, 08:28

Да оточня детето не е пастоянно с запек има и нормални изпражнения,но някога от суха храна се запича.Много моля да ми отговорите ,че ми е страшно претеснено.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 31 яну 2011, 16:12

Ако още имате нужда от съвет трябва да дойдете да си поговорим. Не става по Нета.

sexymama
Регистриран: 04 апр 2011, 07:53

Мнение от sexymama » 04 апр 2011, 08:09

Здравейте,аз също имам този проблем.Синът ми е на 6 год. от 3 годишен има проблеми с ходенето по голяма нужда,изпражненията му са твърди и му се появяват нещо като хемороиди,ходихме по доста лекари и накрая ни казаха че има лениво дебело черво.Започнахме да избягваме сухите храни,яде само пълнозърнест хляб,много сокове и плодове особенно киви и круши и напоследък сякаш се пооправи,но сега имаме друг проблем.Преди една седмица открих кръв в изпражненията му,ходихме на детски хирург и ни каза че има цепната лигавица на ануса,изписаха ни течен парафин по 1 лъж.2 пъти на ден и след една седмица да отидем пак на преглед.Искам да знам какво означава тази цепната лигавица,може ли да му остане за постоянно или се лекува,нужна ли ще е операция или може да се оправи по друг начин.Благодаря предварително

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 04 апр 2011, 21:21

При вас нещата явно са напреднали. Нещо като порочен кръг. Трябва изследване, а евентуалното лечение не е точно операция, но все пак става под упойка и в болнична обстановка.

nicop
Регистриран: 31 окт 2011, 13:56

Мнение от nicop » 31 окт 2011, 14:05

Здравейте, имам дете на 2г2м, което е със запек и от време на време има нишки кръв в изпражненията. Личната й лекарка й е преписала Дуфалак и го пие, когато има такъв проблем (кръв). Но след като спре да го пие отново има запек и след време пак кръв. Днес обаче имаше доста ярка червена кръв и аз вече наистина се уплаших. Лекарката й каза отново да я оставям само на мляко и да дам Дуфалак, но е очевидно, че това е само времено решение и не помага. Само да дописвам, че детето винаги е имало проблеми с изхождането, като новородено и малко бебенце се изхождше редовно веднъж на три дена. Сега е веднъж на два дена, но всеки път има болки. Също и доста газове има. Какво бихте ме посъветвали да направя?

Благодаря ви предварително.

Отговори