Пролапс на ректума

Отговори
Гергана Джобкова
Регистриран: 26 юли 2011, 13:36

Пролапс на ректума

Мнение от Гергана Джобкова » 26 юли 2011, 14:41

Здравейте, дъщеря ми е на почти 3 години и боледува от "автоимунна хемолитична анемия" през април месец. Лекуваха ни в ИСУЛ в детската онкология и все още ходим на прегледи. След като вече ни бяха изписали в края на май, при изхождане от дупето и излезе чрвецето и започна на 4-5 нормални изхождания да се случи и такова. Тя ака редовно не се запича, но изхождането и е твърдо, но когато ака по редичко се случва проблема с ануса.Важно е да кажа и че то не се прибира само, а само с моя помощ. Лекарката ни каза да дойдем в детска хирургия и да обясним проблема, там ни казаха че трябва да постъпим в болницата, където щели да и направят процедури с пълна упойка. Тъй като лекарката ни в детска онкология се притесни заради пълната упойка, иска първо да направим всички необходими изследвания и тогава да постъпим за тази процедура. Моля ви, бих искала да знам каква точно е тази процедура и дали е болезнена. Много изстрадахме докато открият какво и е, и докато се преборим с разграждането на хемоглобина, а сега отново не знаем какво точно се случва. Бихте ли ми обяснили какво трябва да направим.
Предварително ви благодаря за помощта и проявеното внимание.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Пролапс на ректума

Мнение от професор Бранков » 26 юли 2011, 17:56

При това описание на нещата, процедурата е неизбежна. Тя не е сложна, а упойката не е проблем. Не разбирам защо колегите педиатри се безпокоят. Просто трябва да се направи - става дума за инжектиране на безвреден разтвор около правото черво, което води да укрепването на тазовото дъно.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Гергана Джобкова
Регистриран: 26 юли 2011, 13:36

Мнение от Гергана Джобкова » 26 юли 2011, 23:04

Много ви благодаря професор Бранков че ми отговорихте. Дали ще е възможно да се свържем и през следващия месец, след като направим изследванията в ИСУЛ да направим процедурата?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 01 авг 2011, 10:46

Потърсете ме на 0888 373 857

redgina
Регистриран: 12 сеп 2008, 16:41

Мнение от redgina » 11 юни 2012, 12:46

Здравейте професор Бранков и при нас се случи такова нещо преди два дена при изхождане се показа нещо като черво от ануса много се изплашихме. Ходихме при др Манчев във велико търново и той каза че и няма нищо,но аз се притеснявам той каза също ,че страда от запек. Възможно ли е от това да се е получило сега ни изписаха пробиотик и дуфалак . Трябва ли да се подложим на този процедура при вас ще съм ви благодарна ако ми пишете много съм притеснена благодаря предварително.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 22 юни 2012, 20:39

Не мога да преценя. Има четири степени на пролапса. Когато червото излезе и не може да се прибере спонтанно тогава се прави инжекционна склерозация.

Отговори