Силна болка при изхождане

Отговори
natali
Регистриран: 04 дек 2007, 08:21

Силна болка при изхождане

Мнение от natali » 30 яну 2011, 12:29

Здравейте. Синът ми е на 4 г. и 10 м. От няколко месеца започна да ака на 2-3 дни и имаше оплаквания, че го боли стомах. Преди това акаше нормално всеки ден. Ходихме на гастроентеролог, направихме видеозон на вътрешни органи и изследване на кръв, както и изследване на фекална проба за бактерии, гъбички и паразити. Не се откри нищо. Заключението беше, че детето е абсолютно здраво. Спря да казва, че го боли стомах. От около две седмици започна да се оплаква, че го боли, като казва, че има "щипка" на дупето. Болката започва на втория-третия ден след изхождане. Започва да плаче и изпада в паника, страх го е да отиде в тоалетната. Ако продължи и четвъртия ден, тогава вече ляга и не му се играе. Плаче много докато се изходи, а след това настъпва облекчение и вече не го боли. Видимо се подобрява настроението му, както и апетита. След два дни всичко се повтаря. Външно няма зачервяване. Мажа го редовно с крем против подсичане. От 4 дни започнах да му давам Линекс-бебе, по едно прахче на ден във вода. На какво може да се дължи болката в областта на ануса? Какво да направя, за да облекча състоянието му? Благодаря.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Силна болка при изхождане

Мнение от професор Бранков » 31 яну 2011, 16:14

Този проблем е много сложен и често се среща. Все пак гастроентеролозите са по-наясно. За да не го "щипе" мажете дупето сутрин и вечер с някакъв мехлем за хемороиди. И следете храната да е по-течна за да се изхожда редовно.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

natali
Регистриран: 04 дек 2007, 08:21

Мнение от natali » 31 яну 2011, 21:26

Благодаря Ви за бързия отговор. Моля да ми кажете какъв мехлем е подходящ за тази възраст. Мислех да опитам с дефламол, но не съм сигурна дали е правилно.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 31 яну 2011, 23:40

Дефламол е остаряла рецепта. Аз лично препоръчвам МАСТУ мехлем, даже и за малки деца.

Мая Саватеева
Регистриран: 30 мар 2011, 14:42

Мнение от Мая Саватеева » 30 мар 2011, 14:54

Здравейте Проф.Бранков дъщеря ми е на 2г.и 2м.от повече от една година на ануса се появи една увиснала кожичка която нашата докторка каза че не е хемороид а някакво възпаление вероятно от трудното изхождане което детенце има изписа ни Лактулоза за пиене и крем за мазане Analen мазахме го дълго време детенце така или иначе се изхождаше много трудно акито и беше твърддо и доста често като дарадонки,но преди 2 седмици започна да се оплаква,че я болу дупето до такава степен я боли че стигаме до рев,когато каже че има да ака и седне на гърнето започва да напъва и след първия напън започва да крещи че я боли и се отказва погледнах й дупето и забелязах че тази кожичка която бе увиснала се е надула и се е зачервила заведох я при докторката и тя ни каза че вече си е като хемороид,изписа ни отново Лактулоза и Linex baby и ни каза да пазим диета със определени храни който разхлабват,но никакъв ефект детенце все още го боли дупето и ака много трудно и мъчително на 3 дена веднъж.Моля ви кажете ни какво да правим просто незнаем каде да я заведем Благодаря ви предварително,и извинявайте ако написаното от мен не е за тази тема .

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 02 апр 2011, 11:38

Проблемът тук е в трудното изхождане. Не е добре да се дават съвети по Нета. Трябва да прегледам детето. Иначе децата нямат хемороиди и това наистина е кожичка, но ако се е прибавила и цепка (фисура) проблемът се усложнява. Елате да поговорим.

Мая Саватеева
Регистриран: 30 мар 2011, 14:42

Мнение от Мая Саватеева » 02 апр 2011, 14:03

Здравейте Проф.Бранков проблема при нас вече допира до там,че вече не е само кожичка ами се оказа цитирам "фисура и фистула на ануса и ректума"което в случая ме притеснява много доколкото разбрах това трябва да се премахне оперативно но ме интересува ако тази фистула се премахне имали вероятност пак да се появи след време или ако не се премахне какви могат да бъдат последствията,защото при нас е на моменти докато не я боли след една седмица не иска да сяда на гърне от болка.Че ще дойдем я ясно просто искам да бъдем подготвени за всичко.Благодаря ви предварително

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 04 апр 2011, 21:20

Диагнозата фисура се поставя при преглед. Няма значение периодичността на нейните прояви.
Впрочем - по Нета нито се поставят диагнози, нито се лекува.

Отговори