проблем със запек,който вече е и "психологичен"

Отговори
monique
Регистриран: 31 окт 2009, 22:55

проблем със запек,който вече е и "психологичен"

Мнение от monique » 31 окт 2009, 23:09

здравейте!
имам син на 4г.някъде след 2 г периодично има запек,обикновено решаваме проблема с подходяща храна,рядко пие Лактулоза М.няколко пъти се е случвало,след много твърди изпражнения,по тях да има съвсем малко бистра кръв.
проблемът се задълбочи преди десетина дни.не беше акал три дни,опита се,но нищо не можа да изака и прокърви малко повече от обикновено.не можеше да върви нормално от изпражненията,които (съжалявам,не знам как се казва това на медицински език) се бяха събрали отвътре на ануса и не можеше да ги изкара навън (извинявам се за натуралистичното обяснение,но го правя с цел да съм по-ясна).болеше го много,не можеше и да седи седнал.отидохме веднага на хирург,който го прегледа ректално,с пръст,буквално извади няколко парченца,след което детето се облекчи,ходеше нормално,не го болеше.лекарят каза,че кръвта не бива да ни притеснява и че просто трябва да решим проблема със запека.
добре,но явно детето много се е травмирало от дългия и болезнен преглед.
сега категорично отказва да ака,не дава да му пипам дупето,немога дори крем да му намажа.за 10 дни е акал 3 пъти,със свещичка,изписана от лекаря.през останалото време стиска и страдаме дружно.давам подходящи храни,пие пак Лактулоза,но няма ефект.стиска и казва,че няма да ака повече и това е.
не знам към психолог ли да се обърна или към гастроентеролог?
извинявам се за дългата тема.благодаря за вниманието!

Отговори