пролапс на ректума

Отговори
amelina_81
Регистриран: 31 авг 2009, 13:52

пролапс на ректума

Мнение от amelina_81 » 01 сеп 2009, 09:04

Здравейте, дъщеря ми на почти 2 години има продължително време запек. Ака на 2-3 дена и понякога с големи мъки. Бех казала, че консумира всичко оново, от което не би следвало да се запича, но явно не и е достатъчно. Преди около 20-тина дена изпадна лигавицана на правото черво. Това се повтори след две седмици отново и то когато акото беше със съвсем нормална мека консистенция и беше акала предния ден, т.е. не беше запечена по мое мнение. Ходихме при детски хирург наследващия ден ( не съм от София), който пожела да и сложим свещичка Бизелакс, за да види за какво точно стана дума. Свещичката предизвика напъни и дупето пак пролабира.
Забравих да спомена, че това нещо се прибира с моя помощ или просто като я оставя да седне.
Тъй като разбрах, че пролъпсът има степени, то ви моля за съвет колко бързо трябва да се реагира и какво точно се предприема. Че ще дойдем на преглед при Вас е ясно, но просто бих искала да знам какво ни очаква.

Предварително Ви благодаря да помощта!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: пролапс на ректума

Мнение от професор Бранков » 02 сеп 2009, 20:12

Изпадането на правото черво и спонтанното му прибиране е начална степен на пролапс. Независимо от това шансът да се излекува консервативно е малък. Аз Ви препоръчвам да доведете детето и да направим т.н. склерозация на тъканта около червото, което ще го укрепи. Става под обща упойка и не е сложен проблем.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

amelina_81

Мнение от amelina_81 » 03 сеп 2009, 08:51

Благодаря Ви, професор Бранков. Бихте ли обяснили кратко какво точно представлява склерозирането. Тъй като планираме да дойдем при Вас края на септември, Ви моля за информация дали е нужно предварително да запишем час. Освен това ме интересува дали работите със Здравната каса; дали ми е необходимо направление за хоспитализация или като за начало е само преглед. Колко дневен е болничният престой след склерозирането и с това ще се реши ли нашият проблем или има и % несигурност. Дъщеря ми има алергии към Оспамокс и разни хранителни алергии, по повод на което ме притеснява упойката.
Благодаря Ви предварително за обратната информация!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 03 сеп 2009, 18:43

Вземете направление от личния лекар за приемане в болница. Елате в началото на седмицата. Под обща упойка се вкарва разреден алкохол в малки количества на три места около правото черво. Възстановяването е бързо, много рядко възникват проблеми. Резултатът е в 90 % сигурен. При нужда се повтаря манипулацията. Относно алергията ще направим предварително тестуване за упойките.

amelina_81

Мнение от amelina_81 » 04 сеп 2009, 10:21

Здравейте отново, Професор Бранков. Моля за информация дали седмицата след 22.09 е също подходяща, за да извършим тази манипулация. Тъй като сме от Русе, Ви моля за информация доколко часа най-късно трябва да постъпим при Вас или това няма значение. Тъй като дъщеря ми има и надпъпна херния, бих искала да попитам дали е възможно да съчетаем двете неща, за да не се налагат последващи упойки или би било много за детето.
Трябва ли детето да не е яло и т.н., т.е. има ли някакви условия, които трябва да спазим.
Благодаря Ви много!
С уважение,
Антония

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 08 сеп 2009, 16:51

Удобно е да дойдете след 22. Обаче ще направим само едната манипулация. Детето трябва да е здраво и да няма алергии.

amelina_81

Мнение от amelina_81 » 02 дек 2009, 11:52

Здравейте, проф. Бранков!
След посещението ни при Вас в края на септември, червото на дъщеря ми излезе още веднъж в началото на октомври /05.10/. След това с подходящ хранителен режим и с помощта на Дуфалак успяхме да регулираме нещата, така че тя започна да се изхожда всеки ден. Вече два месеца това е факт, рядко се случва даже по два пъти на ден. С дуфалака спряхме преди 2-3 седмици, като това не повлия на изградения вече ритъм. Червото не беше излизало дълго време до 29.11, когато след второ за деня изхождане отново се появи. Тъй като беше много неочаквано, Ви моля за информация, дали това означава, че проблемът не отшумява толкова бързо и изиска търпение респ. израствате или ли че независимо от регулирането на нещата, той ще продължава да съществува и ще се наложи да се предприемат така или иначе мерки. Този път беше всъщност 7 път, в който червото излиза, като всъщност за последните два месеца е излизало 2 пъти при ходене по нужда всеки ден, а преди това за 2 месеца беше изпаднало 5 пъти при ходене по нужда веднъж на три дена.
Благодаря Ви предварително за обратния отговор!
С уважение,
Антония

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 08 дек 2009, 10:42

Този проблем отшумява много бавно, затова търпеливо и упорите продължавайте с този режим.

Отговори