кога се налага изследване на дупето под пълна упойка

Отговори
ppvania
Регистриран: 23 мар 2009, 15:41

кога се налага изследване на дупето под пълна упойка

Мнение от ppvania » 06 апр 2009, 21:45

Здравейте, синът ми е на 3,5 год. и след ректален преглед по спешност /поради изкървяване след 3 дневен запек/ Ваши колеги /живеем в Бургас/ казаха, че има фисури. При вторичен преглед, на който ни изпрати личният лекар с направление-само след леко отваряне на бузите на дупето лекарят каза, че има видима фисура, но въпреки това трябвало да се направи оглед чрез разширение на ануса и под пълна упойка. БЕЗ ДОРИ ДА НАПРАВИ РЕКТАЛЕН ПРЕГЛЕД?!. Моля ви дайте ми повече информация за тази процедура, кога се налага, какво представлява и защо се прави и какво ще се постигне чрез нея. Предвариетлно ви благодаря за отделено време и внимание.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: кога се налага изследване на дупето под пълна упойка

Мнение от професор Бранков » 18 апр 2009, 08:35

Стандартното лечение на фисурите е по-течна диета и осигуряване на нормално изхождане, допълнено с мехлеми за ануса. Хирургичното лечение се състои в разтегляне на аналния сфинктер под обща упойка. Когато се прави ректоскопия се постигат две неща - пръстенът се разтегля и се оглежда лигавицата за по-вътрешни увреждания. Препоръчвам Ви да дойдете в София.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

ppvania
Регистриран: 23 мар 2009, 15:41

Мнение от ppvania » 23 апр 2009, 17:10

Благодаря Ви за отговора. Ще продължа с молбите си - с какво да мажем фисируте, защото тук ги диагностицират, но не казват как да ги третираме.При възможност да дойдем до София къде и към кого да се обърнем. Предварително благодаря за отделеното време и внимание

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 24 апр 2009, 18:25

Всякакъв вид мехлеми за хемороиди от аптеката са подходящи. Прилагат се навътре в ануса сутрин и вечер след измиване с топла вода, а след изакване аз препоръчвам допълнително крема или свещички Масту.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори