Пак за запека

Отговори
Soledad
Регистриран: 15 фев 2008, 14:26

Пак за запека

Мнение от Soledad » 15 фев 2008, 14:38

Здравейте!
Синът ми е на 1 г. и 5 м. и от около 4 месеца има запек. Изхожда се веднъж на 2-3 дни.
Допреди това нямаше никакъв проблем с изхождането, но запека се появи след като детето започна да се храни от т.нар. детска кухня. Преди това беше на адаптирано мляко и пюрета.
Пробвала съм Дуфалак и сокчета от сини сливи, плодове от круши и всички други, които се препоръчват за разхлабване, но резултата е незадоволителен. Изхождането става много трудно и детето се мъчи.
Какво меню бихте ми препоръчали? С какво да го храня?
Иначе течностите, които поема през деня са сок около 200 мл. и чайче пак около 200 мл.Чиста вода почти не пие. Достатъчно ли са или трябва още и колко точно течности трябва да поема за неговата възраст?
Дневното му меню е горе-долу следното: сутрин закусва кисело мляко с малко бисвитки, на обед изяжда основното от кухнята, следобед - десерта от кухнята и вечер - адаптирано мляко.
Благодаря!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Пак за запека

Мнение от професор Бранков » 16 фев 2008, 09:11

Започнете сутрин да му давате овесени ядки без мляко и с малко мед. Нека в храната му има плодове (ябълки, круши, но не банан) и зеленчуци (китайско зеле, червено цвекло, по-малко домати и краставици). Сутрин мажете ануса с мазен крем, за да улесните изхождането, може и да го раздразвате с термометъра. Във всеки случай начините човек открива сам с опитване. При нужда слагайте половин детска свещичка Безакодил, но не прекалявайте. Дуфалак давайте също нарядко. Не е лошо да добавите и вода, а да махнете купешките плодови сокове. Успех!
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори