Хемороиди на 1г 3м???

Отговори
Гост

Хемороиди на 1г 3м???

Мнение от Гост » 15 май 2006, 00:58

Здравейте!
Може би не задавам въпроса си на правилното място, но ще съм ви благодарна, ако ми помогнете по какъвто и да е начин. Синът ми е на 1г 3м и има вътрешен хемороид :shock: , голям колкото малък лешник. Лилав e на цвят. Личи си, че болката която изпитва е голяма, а аз незнам по какъв начин мога да му помогна. От няколко месеца казвам за него на всеки лекар който преглежда човечето, но никой не ми вярва. Eдните казват да спра разтройството, другите да яде овесени ядки за да се разхлаби и т. н. Нищо конкретно. А нещата стават сериозни. Детето ме гледа с поглед търсещ помощ. Какво да направя. За достоверност баща му вчера го снима и в понеделник ще го покажа на педиатъра ни, но ако можете помогнете ми и вие.

Потребителски аватар
д-р Стоилов
Модератор
Регистриран: 15 юли 2005, 14:48
Контакти:

Re: Хемороиди на 1г 3м???

Мнение от д-р Стоилов » 15 май 2006, 15:55

Anonymous написа:Здравейте!
Може би не задавам въпроса си на правилното място, но ще съм ви благодарна, ако ми помогнете по какъвто и да е начин. Синът ми е на 1г 3м и има вътрешен хемороид :shock: , голям колкото малък лешник. Лилав e на цвят. Личи си, че болката която изпитва е голяма, а аз незнам по какъв начин мога да му помогна. От няколко месеца казвам за него на всеки лекар който преглежда човечето, но никой не ми вярва. Eдните казват да спра разтройството, другите да яде овесени ядки за да се разхлаби и т. н. Нищо конкретно. А нещата стават сериозни. Детето ме гледа с поглед търсещ помощ. Какво да направя. За достоверност баща му вчера го снима и в понеделник ще го покажа на педиатъра ни, но ако можете помогнете ми и вие.
Здравейте.
Не е невъэможно детето Ви да има хемороид-но все пак трябва да знаета,че това е много рядко в такава малка възраст.Ако има разстройство е възможно да има лек аноректален пролапс-пролабиране на ректална лигавица при напън по голяма нужда.Може да пролабира и ниско разположен полип на аналната лигавица.Тези заболявания имат различно лечение от баналните хемороиди.Необходимо е детето Ви да бъде прегледано от детски хирург,да се тушира ректално,за да се постави точна диагноза и тогава да се проведе лечение.
Обърнете се към детски хирург.Без компетентен преглед не можем да Ви помогнем.При желание от Ваша страна може да се обърнете за преглед при нас.
Поздрави :д-р Стоилов :)

Гост

Мнение от Гост » 15 май 2006, 20:45

Благодаря ви Д-р Стоилов за отговора.
Бих искала да го доведа възможно най-бързо на преглед, защото е много мъчително за мен да гледам в очите на детето си болката и уплахата и да не мога да направя нищо за да му помогна :cry: . Моля, кажете кога ще е удобно да го доведа и трябва ли направление от педиатъра.
А иначе, може наистина да не е обикновен хемороид. Защото като се замислих над това което пишете най-голям проблем стана при разтройство, а изпражненията бяха зелени на шупли, с гранулки и миришеха на вкиснало (моля да ме извините за натурализма :oops: ) но може това да е от значение. С баща му бяхме толкова впечатлени и ужасени :shock: , че снимахме дупето с излезлите да ги наречем хемороиди.
Още един път благодаря за отзивчивостта, моля кажете кога и къде да доведа "малчо" :)

силвана

Мнение от силвана » 05 окт 2006, 16:03

Майка съм на момченце на 3г.Той е със запек и от месец февруари тази година започнах да наблюдавам в изпражненията му малко кръв.Заведох го на Детски хирург.Прегледаха ануса му чрез опипване с пръст.Диагноза не му поставиха но се предположи,че е фисура.Лечението беше 10 дни с Proctoglivinol и mezim-forte.След един месец отидихме отново със същите оплаквания.Прегледаха детето отново и се назначи същото лечение.Кам медикаментите добавихме шоколад - Комфорт за разграждане на храната.Дойде лятото детето се имаше по-голямо движение и проблема изчезна.Само, че от началото на септември нещата тръгнаха по старият начин.Водехме го на друг специалист.Назначи процедури с тетра 20-30дни и ако няма подобрения преглед чрез анастазия.Кажете ми моля,как се провежда такъв преглед?Детето е малко и много стресирано.Как ще му се отрази?Страх ме е,че уж нищо му няма,а никой не ми обеснява за какво става въпрос.Аз когато му бърша дупенцето ми се струва,че има в единият край малка цепа и самото място е по-удебеленно.Как никой нищо не вижда незнам? Ще стани една година съм в невидение и ходене по-мъките.Дайте ми съвет и консултация.Благодаря предварително.Николова

Потребителски аватар
д-р Стоилов
Модератор
Регистриран: 15 юли 2005, 14:48
Контакти:

Мнение от д-р Стоилов » 10 окт 2006, 10:55

силвана написа:Майка съм на момченце на 3г.Той е със запек и от месец февруари тази година започнах да наблюдавам в изпражненията му малко кръв.Заведох го на Детски хирург.Прегледаха ануса му чрез опипване с пръст.Диагноза не му поставиха но се предположи,че е фисура.Лечението беше 10 дни с Proctoglivinol и mezim-forte.След един месец отидихме отново със същите оплаквания.Прегледаха детето отново и се назначи същото лечение.Кам медикаментите добавихме шоколад - Комфорт за разграждане на храната.Дойде лятото детето се имаше по-голямо движение и проблема изчезна.Само, че от началото на септември нещата тръгнаха по старият начин.Водехме го на друг специалист.Назначи процедури с тетра 20-30дни и ако няма подобрения преглед чрез анастазия.Кажете ми моля,как се провежда такъв преглед?Детето е малко и много стресирано.Как ще му се отрази?Страх ме е,че уж нищо му няма,а никой не ми обеснява за какво става въпрос.Аз когато му бърша дупенцето ми се струва,че има в единият край малка цепа и самото място е по-удебеленно.Как никой нищо не вижда незнам? Ще стани една година съм в невидение и ходене по-мъките.Дайте ми съвет и консултация.Благодаря предварително.Николова
Извинете за забавения отговор ,но бях в чужбина.
При хроничен запек е възможно детето Ви да получи малка фисура-цепване на кожата над външен анален сфинктер и оттам да се получи кървене,болки при ходене по голяма нужда и страх от дефекация-съответно засилване на запека.Възможно е детето Ви да има малък ректален полип-образувание подобно на брадавица на краче произхождащо от лигавицата на ректума или друга част от дебелото черво.Може разбира се да има и други причини за кървене от гастроинтестиналния тракт в детската възраст.За диагностиката на това кървене-тоест от къде произлиза е необходимо да се проведат изследвания на Вашето дете-те винаги се провеждат в болнична обстановка .Изследването се състои в преглед на детето и провеждане на фиброколоноскопия-поставяне на тънка оптична тръба в дупето на детето и оглед на лигавицата на дебелото черво-разбира се в детската възраст това задължително се прави под анестезия /пълна упойка/.Ако се открие полипче още по време на изследването полипа се премахва с ток-електрокоагулация.Ако се види само цепка на лигавицата,то тя се разширява с ръка ,за да се "разрани" ,за да може по -лесно да заздравее вторично.Изследванията и манипулациите се правят в детската възраст под обща упойка.Детето се приема в болницата и му се правят клизми с цел пълно изчистване на дебелото черво от изпражнения-иначе няма да се види нищо с оптичната тръба.
Няма нужда да травмирате детето с излишни прегледи.Доведете го при нас да проведем тези иэследвания.
При диагноза ще проведем съответното лечение и ще Ви дадем бъдещи указания.

Поздрави:д-р Стоилов :)

Freia
Регистриран: 14 фев 2013, 00:01

Re:

Мнение от Freia » 14 фев 2013, 00:28

силвана написа:Майка съм на момченце на 3г.Той е със запек и от месец февруари тази година започнах да наблюдавам в изпражненията му малко кръв.Заведох го на Детски хирург.Прегледаха ануса му чрез опипване с пръст.Диагноза не му поставиха но се предположи,че е фисура.Лечението беше 10 дни с Proctoglivinol и mezim-forte.След един месец отидихме отново със същите оплаквания.Прегледаха детето отново и се назначи същото лечение.Кам медикаментите добавихме шоколад - Комфорт за разграждане на храната.Дойде лятото детето се имаше по-голямо движение и проблема изчезна.Само, че от началото на септември нещата тръгнаха по старият начин.Водехме го на друг специалист.Назначи процедури с тетра 20-30дни и ако няма подобрения преглед чрез анастазия.Кажете ми моля,как се провежда такъв преглед?Детето е малко и много стресирано.Как ще му се отрази?Страх ме е,че уж нищо му няма,а никой не ми обеснява за какво става въпрос.Аз когато му бърша дупенцето ми се струва,че има в единият край малка цепа и самото място е по-удебеленно.Как никой нищо не вижда незнам? Ще стани една година съм в невидение и ходене по-мъките.Дайте ми съвет и консултация.Благодаря предварително.Николова

Здравейте,
Имам подобен проблем със сина ми , който също е на 3г. Интересува ме дали проведохте изследванията и как преодоляхте този проблем. Моето дете от една година насам едвам го накарваме да се изходи по голяма нужда. Не мисля че е запек, а той самият се стиска , за да не се изходи. Когато му се доходи по голяма нужда се стиска с ръка между краката и така по цял ден, подпира се по столовете и т.н. Питам го дали го боли, казва не. Предполагам, че това стискане и самовъзпиране от изхождане му е докарало друг проблем - вътрешни хемороиди. От скоро забелязах, че като ака има кръв в изпражнението и малко на хартията. Външно нищо не се вижда. Ще съм благодарна , ако ме посъветвате.
Поздрави!

marychery
Регистриран: 27 яну 2006, 11:57

Мнение от marychery » 21 мар 2013, 17:42

Freia ще си позволя да ти отговоря и аз, защото сме правили тези изследвания в детската хирургия на Пирогов. Първо - детето вече е податливо на обяснения. Това означава, че можеш да му говориш, кое е добро и кое не, кое би му навредило, естествено с много прости думички за да те разбира. Второто е режим на хранене - това е много много важно. По-течна храна през деня, намаляваш тестените изделия, включваш сезонните плодове. Вложи въображение - гответе заедно с детето, така че да възбудиш любопитството му. Създай му режим на ходене до тоалетната - слагай го ежедневно в определено време. Говори му, обърни го на игра. Знам какво си казваш сега - да да, лесно е да се каже. Но аз ти пиша всичко това не просто на теория, а от опит. Ако детето ходи на детска градина.- супер важно е да предупредиш учителкит,е че има проблем с ходенето до тоалетна, и че искаш да го следят. Обосновавам се и защо.. преди известно време, племеницата ми която е на 3г и има същите като вашите проблеми, казва на майка си че в детската не се ака. Учудена сестра ми я пита защо - отговора е " госпожата каза, че акането се прави в къщи". т.е това дете цял ден се стиска. Моят син който е с 9м по-малък, и също ходи на ясла в съвсем различно детско заведение, на въпросът ми ходил ли е в градината до тоалетна ми даде същият отговор.
И накрая - наличието на кръв по тоалетната хартия и изпражненията не е показател за хемороиди. Често се получават фисури - сцепване на ануса, болка при ходене до тоалетната и дискомфорт и от там и стискане, за да се предотврати тази болка. Има медикаменти с които можеш да мажеш детето. За тях ще ти напише проф. Бранков
Ако обаче всичко това те тревожи много, заведи детето си на лекар, ще му бъдат направени необходимите изследвания и ще се види къде е причината за кървенето..
професоре, отдавна н е бях взимала думата тук и пак малко ви позаместих :roll: :mrgreen:
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 23 мар 2013, 20:06

Благодаря Мери. Имахме проблем със сайта, сега отново се включвам. Каня Freia да ме потърси на 952 21 37 за да прегледам детето :D
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори