Запек

Отговори
didigineva

Запек

Мнение от didigineva » 22 мар 2006, 19:49

Здравейте!Ето и нашия проблем-синът ми е на 4 месеца и половина от 20-тия си ден има запек и ако не приложа термометъра не може да се изходи.Давах му всякакви разхлабващи сокчета,пюрета,овесена вода,но безуспешно.Преди две седмици започнах да давам Дуфалак по 5 мл. на ден ,но и от него няма ефект.Заведох го на детски гастроентеролог,който ни предписа мотилиум-0.0005 мл.три пъти на гладно и парафин-1 път на ден.Според вас безвредни ли са тези медикаменти и биха ли дали резултат?Важно е да спомена,че е на кърма и през цялото време и аз консумирам разхлабващи продукти за да мога по някакъв начин да му ги предам чрез кърмата.

Потребителски аватар
д-р Стоилов
Модератор
Регистриран: 15 юли 2005, 14:48
Контакти:

Re: Запек

Мнение от д-р Стоилов » 23 мар 2006, 14:44

didigineva написа:Здравейте!Ето и нашия проблем-синът ми е на 4 месеца и половина от 20-тия си ден има запек и ако не приложа термометъра не може да се изходи.Давах му всякакви разхлабващи сокчета,пюрета,овесена вода,но безуспешно.Преди две седмици започнах да давам Дуфалак по 5 мл. на ден ,но и от него няма ефект.Заведох го на детски гастроентеролог,който ни предписа мотилиум-0.0005 мл.три пъти на гладно и парафин-1 път на ден.Според вас безвредни ли са тези медикаменти и биха ли дали резултат?Важно е да спомена,че е на кърма и през цялото време и аз консумирам разхлабващи продукти за да мога по някакъв начин да му ги предам чрез кърмата.
Здравейте!
Хроничният запек на Вашето дете може да е резултат на редица по сериозни заболявания на стомашно-чревния тракт,част от тях изискват и по сериозно лечение.Това са редица вродени заболявания,като болест на Хиршспрунг,долихосигма,вроден идеопатичен мегаколон и други.Обърнете внимание-аз не казвам,че детето Ви е болно от тези болести.Първо трябва да се установи и диагностицира причината за този запек.Това става само в болнична обстановка със съответни изследвания.Трябва да постъпите при нас,да почистим с клизма чревния тракт на Вашето дете и да проведем рентгеново изследване-иригография,за да видим състоянието на дебелите черва с рентгенов контраст.По добре е да установим причината за този хроничен запек навреме.Според резултата от това изследване може да се наложат и допълнителни такива.
Посетете ни.Работим за вас! :D

Отговори