Упорит запек

Отговори
Мерлин
Регистриран: 19 юни 2019, 16:39

Упорит запек

Мнение от Мерлин » 21 юни 2019, 16:47

Здравейте :) Искам и аз да споделя за нашия проблем и да ми дадете съвет,защото незнам вече към кого да се обърна и къде да отидем за преглед.Детето ми е на 2г.1месец страда от запек както се е родила пробвала съм всичко Дуфалак,Лактулоза,клизми ,диети всичко помага временно дори вече и непомагат.Ходихме при 4 гастролога... почти всички казаха едно и също хранителен режим повече вода и на ехограф я гледаха на ехографа всичко беше наред други изследвания не са ни пускали не сме правили.Началото на май месец седна да ака в гърнето и от напаните пролас на червето за първи път се случва .. оплашихме се много,защото за първи път виждахме такова нещо незнаехме каакво да правим и отидохме в спешния кабинет в Пирогов там ни прегледаха нищо особено не казаха случвало се е такова нещо ,ако се случи пак и ако искаме да постъпим в болницата за изследвания.Запазихме си час при хирург в Пирогов при Михайлов той ни каза един месец подред всяка сутрин да правим клизми със свещички Бизакодил и 2 месец през ден сега в момента правим през ден в този ден ,който не правим клизма или не ака или пак се изхожда с твърди и топчести изпражнения имаше и малко кръв и слуз последните 2 пъти очаяна съм и незнам какво да правя,ако може съвет и да ми кажете не ли опасно да се правят толкова дълго време клизми?)Извинявам се за дългия пост!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Упорит запек

Мнение от професор Бранков » 24 юни 2019, 15:18

Трудно мога да Ви помогна от разстояние, нужен е обстоен разговор. Ако трябва да се правят специализирани изследвания то Детската хирургия на Пирогов е единственото място. Обаче трябва да потърсите шефа на кърмаческо отделение д-р Георгиев или неговия заместник д-р Димитров. Препоръчвам Ви да потърсите тези двама колеги.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Мерлин

Мнение от Мерлин » 24 юни 2019, 15:55

Благодаря Ви за отговора ние бяхме при д-р Димитров той ни назначи това лечение 1 месец с клизми ,но за сега няма ефект ...:(

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 24 юни 2019, 20:03

Вие сте опитали различни лечебни средства, били сте на много консултации. Аз едва ли бих добавил нещо ново. Но все пак, "Пирогов" е мястото, където могат да се направят специализирани изследвания, ако се прецени, че това е наложително. Може би трябва да настоявате отново пред д-р Димитров.

Мерлин

Мнение от Мерлин » 26 юни 2019, 15:34

Благодаря Ви за съветите ще се обърна към д-р Димитров отново.:)

Мерлин

Мнение от Мерлин » 26 юни 2019, 16:08

И още два въпрос да Ви задам какви са симптомите при дете болно с болеста на Хиршпрунг? И в Болницата не съм ги питала дали след раждането детето е оделило мекониум ...незнаех ,че е важно да се знае това нещо те нищо не са ми казали информирали предполагам щом не са ми казали.нещо ,че е детето е одулило мекониум

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 28 юни 2019, 14:04

Мекониум са първите изпражнения на новороденото бебе. След като се захрани, то започва да отделя нормални бебешки изпражнения. Ако не отдели мекониум, значи има стоп в червата и трябва да се направи операция. При вас нещата са тръгнали нормално, но после се е появил запекът. Едва ли причината е хирургична.

Мерлин

Мнение от Мерлин » 29 юни 2019, 00:08

Благодаря Ви за оделеното време и съветите! :)

plamenadimova83
Регистриран: 16 мар 2019, 23:38

Мнение от plamenadimova83 » 07 юли 2019, 11:29

Здравейте Мерилин . И аз като Вас се въртя от много време в този омагьосан кръг и вече незнам какво да правя. Моето детенце е на пет години, момченце. И на мен никой не ми е казал дали е отделил мекониум когато се е родил, много се чудя ако звънна в болницата могат да ми направят тази справка и дали имат такава информация. Но при нас проблемите започнаха още като се прибрахме от родилното, детето беше на адаптирано мляко. Много съм чела за Хиршпрунг и имах такива съмнения. Не беше акал десет дни, въпреки разхлабителните които давах и постъпихме в Пироговор (преди няколко месеца). След като му направиха няколко поредни дни клизми, за да се изчисти направиха иригография и се установи, че е с долихосигма (много дълго, разширено и нагънато дебело черво). Предписаха ни течен парафин и свещички. Положението беше добре за около месец, започна да ака сам, но сега отново се стиска, плаче и не иска да ака. Слагам свещичка на 2-3 дни, казва че го боли а изпражненията са меки. Нещата се случват с много зор, рев и явно има нещо което много го притеснява и не иска да се изака. Даже и разстройство да има пак нещо го боли. Съвета ми е да установите какво има докато е малко детето, защото като порастнат нещата се случват много по - трудно. Аз лично много съжалявам, че не отидохме по - рано докато беше малък.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 08 юли 2019, 19:19

Здравейте,
и на Вас ще кажа, че след раждането децата отделят мекониум, което представлява погълнати вътреутробни частици. След раждане и захранване те отделят вече нормални бебешки изпражнения. Така че Вашето дете със сигурност е отделило мекониум. Въпросът с долихосигмата опира до подходяща диета и слабителен режим. Не се налага операция, въпреки че преди много години такива се извършваха.
Много е важно да се подходи психологически към проблема, важно е детето да не се стресира.

Мерлин

Мнение от Мерлин » 15 юли 2019, 15:23

За сега при нас нещата се оправиха 1 месец с клизми всеки ден по-препоръка на Д-р Димитров от "Пирогов",но сега има слуз в изпражненията сега това започна да ме притеснява.Трябва ли сега за слузта да се пускат някакви изследвания ?И каква може да е причината?

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 20 юли 2019, 18:49

Слузта е нормална реакция на червата вследствие клизмите. Те все пак трябва да се прекратят на даден период. Говорете с д-р Димитров за това. Аз бих препоръчал някой пробиотик - примерон Линекс бебе.

Мерлин

Мнение от Мерлин » 21 юли 2019, 02:43

Аз вече сплях с клизмите ходи си всеки ден нормално откакто ги спрях.Благодаря ще пробвам с пробиотика също! :)

Отговори