Проблем с изхождането

Отговори
mehribanmehmed
Регистриран: 11 яну 2019, 10:40

Проблем с изхождането

Мнение от mehribanmehmed » 11 яну 2019, 11:11

Обръщам се към професор Бранков ако може да ми отговори ще съм му благодарна,направо сме в безизходица,моето детенце се роди с аномалия наречена анална атрезия ,оперириха я в Пирогов Др Георгиев казаха,че всичко е наред обече още там след финалната операция не се изходи пет дена и му сложиха свещичка бизакодил,след което тя се изходи съвсем малко и цял ден беше като болна(да уточня детето е на годинка и три месеца) и минаха два месеца проблема продължава .Първо пробвахме всеки ден да го предизвикаме веднъж с мелилакс веднъж с бизакодил и така но след месец мелилакса започна да не ни действа и сега през ден и слагам бизакодил по половинка след което се изхожда с много рев твърди големи парчета след като свърши има и доста слуз,има позиви за изхождане всеки ден но имам чувството,че тя не знае как да се напъва и търся решение.Сега поръчах някакви глицеринови свещичка под форма на капсули от Белгия тях ще ги пробваме,изилакса не ни помогна защото тя незнам как но го изважда тя преди да е топила иначе и даваме хомеопатични гранулки през ден Нуdrastik и Magnesia по пет гранули незнам дали имат ефект и Лактулоза по 5мил сутрин и вечер.Опитва се и сама защото има позиви понякога и успява по едно две малки парчета и то забелязах,че вечерно време го прави това незнам какво да направи коремчето му иначе е меко дали с времето ще се научи според мен тя просто не знае как се напъва а от страх вече сигурно от тези дилатации които му правихме преди операцията тя се стиска .Ако може да ми отговорите ще съм ви безкрайно благодарна

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: Проблем с изхождането

Мнение от професор Бранков » 11 яну 2019, 14:27

Здрвейте,
затруднявам се да Ви отговоря, защото д-р Георгиев е операторът, а и той е водещ в България по тези въпроси. Би трябвало да обсъдите с него този проблем. Атрезията на ануса е свързана изобщо с проблеми в чревната функция поради увреждане на нервите, които я ръководят. Това е сложна патология и понякога трябва време докато се възстанови нормалната функция. Продължавайте със слабителните, давайте повече течности. В крайна сметка потърсете д-р Георгиев, ако трябва той да прецени дали няма нужда от хирургична корекция.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

mehribanmehmed
Регистриран: 11 яну 2019, 10:40

Re: Проблем с изхождането

Мнение от mehribanmehmed » 12 яну 2019, 11:41

Много ви благодаря Професор Бранков за бързия отговор

Отговори