Келоиди

Отговори
Вени
Регистриран: 12 сеп 2006, 22:48

Келоиди

Мнение от Вени » 17 май 2007, 11:21

Здравейте д-р Бранков!

Преди време Ви бях писала за нашите проблеми с крипторхизма. Сина ми е на 3г. и 6 месеца. Септември ни оперираха и засега тестисите са добре. Но възникна друг проблем. От Нова година раните от операциите започнаха да се удебеляват много. Ходих на хирург и той каза, че това са келоиди. Започнахме да се мажем с Контратубекс, но предварително ни казаха, че шанс почти няма. Резултата след 5 месеца мазане е нулев. Сега ми препоръчаха едно ново лекарство DERMATIX GEL. Четох брошурите и пишеше, че е за такива случаи като нашия.
Искам да помоля за съвет. Може ли да ни помогне поне малко. Нашата педиатърка която ми каза за него не знаеше дали ще има ефект. А цената му е доста висока и се чудя дали да го взема. Иска ми се да някой да ми каже има ли надежда ако го взема да се подобрят малко поне тези келоиди!
Поздрави от мен и Сина ми!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 17 май 2007, 15:51

Тези силиконови гелове за много популярни и по принцип дават резултат, но прилагането им също е за продължително време.
Вижте сайта http://www.dermatix-bg.com/.
Това е най-модерното средство.
Крайният изход е пластично изрязване на келоида, но след това отново ще трябва да използвате гела.
Ако много се колебаете, изчакайте бъдещото развитие на нещата.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Вени
Регистриран: 12 сеп 2006, 22:48

Мнение от Вени » 18 май 2007, 11:09

Благодаря Ви много за отговора.

Взех малката опаковка и започнахме да се мажем. Ясно ми е , че трябва мазане по-дълго време. Ние и с Контратубекса се мазахме почти 5 месеца. Дано сега да има по-добър резултат.
Благодаря много и за сайта. Прочетох много добри неща за гела. В нашия град не можаха да ми дадат много информация, защото бил нов препарат и никой не бил го ползвал още.
За пластичната операция ми обясниха, но казаха че е желателно да се направи след пубертета. Очаквало се тогава да се уголеми още белега. Затова използвам всякакви начини ако мога малко да ги намаля през това време. От едната страна е малко по-тънък белега, но от другата е доста груб/ оперирани сме от двустранен крипторхизъм/.
Благодаря отново за отделеното внимание. Ако има подобрение ще пиша.

Желая Ви приятен ден!
Поздрави Вени

Отговори