СЛЕД ОПЕРАТИВНИ ВЪПРОСИ (ХИРШПРУНГ)

Отговори
st165
Регистриран: 19 юли 2012, 23:31

СЛЕД ОПЕРАТИВНИ ВЪПРОСИ (ХИРШПРУНГ)

Мнение от st165 » 20 юли 2012, 19:16

Здр!Имам въпрос относно детето ми (3,8 г),което е оперирано в "Пирогов" от Д-р Стоилов.Имаме извеждане на дебело черво от ляво с два отвора.През тези топли дни започна да пропуска дни без фекални маси в торбичката.Това нормално ли е или да потърсим някакъв консулт с хирург ,отвора сега седи леко отворен и се вижда акото,но вече 4 ден няма материал.Преди месец пак така стана,но на 5 ден започнаха изхождания в торбата.Искаме да благодарим за специалните грижи на Д-р Стоилов,Д-р Пседерски, Проф.Бранков и на всички в детска реанимация и детско отделение!!!!!!!!!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Re: СЛЕД ОПЕРАТИВНИ ВЪПРОСИ (ХИРШПРУНГ)

Мнение от професор Бранков » 25 юли 2012, 06:03

Трябва да ви види д-р Стоилов. Не е нормално да задържа изпражнения. Давате ли му разхлабащи сиропи като Дуфалак или Фрутилакс?
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

st165
Регистриран: 19 юли 2012, 23:31

Мнение от st165 » 27 юли 2012, 15:06

Благодаря Ви за отговора! Всичко отново е наред започна да отделя и за сега не е пропускал! Не сме ползвали разхлабващи сиропи след операцията, но ще опитаме ако се наложи отново. На 29.08 правим 6 месеца от операцията и имаме уговорка с д-р Стоилов да влезем за изследвания. Да изчакаме ли до тогава или не според Вас? Благодарим Ви предварително!

sisi_2205
Регистриран: 16 мар 2014, 22:35

Мнение от sisi_2205 » 16 мар 2014, 22:46

Здравейте, края на август 2013 г. оперираха сина ми в Пирогов за фиксиране на асансьорен тестис. Сега шест месеца по късно нещо не го напипвам. Притеснявам се възможно ли е да се качил пак горе. Уж спазихме указанията на доктора не сме му давали да скача и да кара колело до момента, не знам какво се случва. Благодаря предварително.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 18 мар 2014, 15:49

Вие със сигурност сте спазвали указанията на лекаря, но понякога след операция тестисът се връща обратно нагоре, което може да е свързано с вродени "къси връзки". Това се случва в 15 - 20 % от оперираните деца. Или пък тестисът да си е на мястото в торбичката, но да стои по-високо.
Това е в общ план. Ако желаете, доведете да видя детето.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори