Спленектомия

Отговори
Plamena_N
Регистриран: 31 юли 2007, 15:07

Спленектомия

Мнение от Plamena_N » 31 юли 2007, 15:20

На дъщеря ми Михаела, която е на 3г. и 4м. е поставена диагноза спленомегалия, тромбоцитопения и кавернозна трансформация на вена порта. В епикризата й пише евентуална спленектомия, като от разговора с лекуващия й лекар разбрах, че такава ще се наложи да бъде извършена, предвид намаляващия брой тромбоцити Тр 96.......113 /изсл. са правени м.юни.2007г./. Бихте ли ми отговорили на следните въпроси:
-ще бъде ли настанена в реанимация след операцията;
-колко време ще продължи възстановяването и ще може ли след това детето ми да посещава детска градина и евентуално след колко време;
-ще се налагат ли след операцията контролни прегледи.
Предварително благодаря за отделеното време!

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 05 авг 2007, 19:51

Здравейте Пламена,
шефът на нашата детска реанимация д-р Пседерски е в отпуска и навярно не е прочел запитването Ви.
Тези въпроси, които задавате, изискват обстоен разговор.
Дали ще се наложи махане на слезката е въпрос на решение между мен и лекуващия педиатър (д-р Константинов ?).
Засега нивото на тромбоцитите не е тревожно.
Вие обаче говорите за "каверном на вена порте", а това вече излиза извън рамките на "обикновената" тромбоцитопения.
По принцип операцията е част от лечението и в общи линии не се отразява сериозно на малките деца. Но иска задълбочена подготовка ПРЕДИ и СЛЕД операцията.
Проблемът е сериозен. Потърсете ме на 0888 373 857.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори