За трети път поява на вродена киста на друго място на глава

◼ Тумори на кожата и шията
Отговори
tanq uzunova
Регистриран: 24 фев 2015, 11:24

За трети път поява на вродена киста на друго място на глава

Мнение от tanq uzunova » 02 юни 2015, 15:18

Здравейте професор Бранков!
Наскоро отново съвсем случайно напипах подутина на главичката на моето бебе, което е на годинка е вече.Този път подутината е в дясната част успоредно на върха на главата.Твърдо подвижно топче, а повърхността над него е зачервена. Все още не сме ходили на екограф, но тези дни ще идем. На пипане наподобява предните образурвания. Много съм притеснена. Кажете защо се появяват постоянно? Какви изследвания да направим и къде?До кога ще се появяват? Какво предизвиква появата им?Възможно ли е да не са вродени кисти и как се установява това?Моля Ви помогнете ни!!
Преди няколко месеца Ви писах за втората киста, над ухото. Започнахме хомеопатично лечение и размерите и драстично се намалиха. Снимката с екограф показва, че няма нищо под останалата лека подутина. Възможно ли е да е изчезнала втората киста, след като екографа не показва нищо?Възможно ли е да нарастне отново? Променят ли се по този начин кистите?...Уж се лекуваме, а се появява на друго място? Не знам какво да мисля и как да си обясня това.КАКво да правим?КАК да установим защо се появяват тези образувания и да предотвратим тяхната поява?Да припомня, че първата киста бече на челото, драстично увеличи размерите си и правихме операция в Пловдив, когато беше на 6 месеца.

tanq uzunova

Re: За трети път поява на вродена киста на друго място на г

Мнение от tanq uzunova » 04 юни 2015, 21:55

Здравейте професор Бранков!
Направихме и снимка с екограф, която потвърди опасенията ни. Образуванието е сходно с предните две.Става въпрос отново за вродена киста. Защо се появява отново? До кога ще се появяват? Какви мерки да предприемем? От кой и как да получим повече информация за тези образувания? Необходимо ли е и къде да се направят изследвания за това? Благодаря ви предварително.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 08 юни 2015, 09:59

Затруднен съм да отговоря. Терминът "киста" е условен. Според мястото такива нопчета могат да бъдат лимфни възли, малки липоми, дермоидни кисти и прочее. Пишете че имало операция в Пловдив - на кое място и каква е хистологията? Направете ехографски изследвания и елате при мен да говорим подробно. По Нета може само да се гадае.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

tanq uzunova

Мнение от tanq uzunova » 09 юни 2015, 09:31

Благодаря Ви за бързия отговор професор Бранков.
При изписването не ми дадоха епикриза. Докторът каза, че става въпрос за дермоидна киста. Не знам дали е направена хистология и как е установил това, но веднага след операцията каза че става въпрос за дермоидна киста.Каза, че няма да се появи повторно, но сигурно е имал предвид на същото място( над веждата, по близо до косата ). Мога ли да проверя в болницата в Плодвив(УМБАЛ "Св. Георги")? Пази ли се такава информация?
Направихме ехографски изследвания и на третото образувание. Сходно е с предните две.възможно ли е пак да е деррмоидна киста?
Кога и как да се свържа с Вас ?

stoqn uzunov
Регистриран: 08 фев 2017, 22:43

Мнение от stoqn uzunov » 08 фев 2017, 22:59

Здравейте, професор Бранков!!!Необходимо ли е оперативно премахване на калцирали вродени кисти? Какво представляват калциралите кисти? Как се процедира с тях. Моето дете(на 2г и 8 месеца) има вече 5 вродена киста на главата(в окосмената предна част). Едната отстранена оперативно(на челото), другите 3 са калцирани и последната се появи наскоро....(не е калцирана). Искам да науча повече за този вид кисти и да науча причините за множествената им поява? До каква възраст се появяват? Детето ще израсте ли този проблем? Какво отключва внезапната им поява? Свързано ли е с храна или начин на живот, хигиена? С какъв специалист да се консултирам? Необходимо ли е да се направят някакви изследвания?Какво да предприема относно калциралите кисти?Възможна ли е поява на още вродени кисти? Посъветвайте ме какво да правя.Благодаря, Ви предварително.

Потребителски аватар
професор Бранков
Модератор
Регистриран: 14 юли 2005, 15:00
Контакти:

Мнение от професор Бранков » 21 фев 2017, 07:11

Здравейте,
Извинете чезабавих отговора си.
Не мога да разбера от Вашето описание, какво са казали относно такива "вродени калцирани кисти". Вродени кисти на главата има, но в такъв брой е рядкост. Те могат да се калцират, но аз не съм виждал такива. Препоръчвам Ви да доведете детето на преглед при мен в Детския център на Токуда.
Място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си !

Отговори